• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jak bezpiecznie i zdrowo żyć…

W dniu 10 czerwca w kinie „Sokół” w Rymanowie uczniowie z klas 5a i 5b wystartowali w konkursie małych form teatralnych na temat na temat bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Ich przedstawienie „Pi i Sigma, czyli sprawozdanie z Ziemi” zyskało uznanie w oczach jurorów, którzy przyznali piątoklasistom 1. miejsce. W nagrodę otrzymali z rąk burmistrza gminy Rymanów Jana Materniaka oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie Danuty Litarowicz czek na kwotę 300zł.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół z terenu gminy Rymanów: z Posady Górnej, Rymanowa, Bzianki, Królika Polskiego, Głębokiego, Wróblika Szlacheckiego, Klimkówki i Sieniawy. Konkurs był pokłosiem programu profilaktyczno – wychowawczego „Żyję zdrowo i bezpiecznie”, realizowanego przez Panie Ewelinę Peperę i Dorotę Krzanowską z Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Miejscu Piastowym.

Uczniów do konkursu przygotowali: Pani Ewa Barańska oraz Pan Waldemar Kilar.