• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Liczby Pi w naszej szkole

„Liczba Pi jest nieskończona, wieczna
i choćbyś przez lat tysiąc pisał,
choćbyś przerw nie robił na … choćby spanie
i tak nigdy jej całkowicie nie napiszesz,
i tak nigdy zasady nie znajdziesz”.

Paulina Frasunkiewicz

Tradycją w naszej szkole stał się obchodzony w marcu Dzień Liczby Pi. Na tę okazję uczniowie klas ósmych i siódmej z pomocą Pań: Urszuli Chmiel, Edyty Krukar i Iwony Kuci, przygotowali mnóstwo atrakcji.
Podczas przerw można było zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami i zadaniami matematycznymi oraz zapoznać z ciekawostkami o liczbie Pi na rozwieszonych plakatach. Nad poprawnością rozwiązań czuwała Królowa Matematyki. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Jej skrócona wartość wynosi 3,14 - oznacza stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Od zawsze ciekawiła nie tylko matematyków, ale i ludzi niezwiązanych z nauką. Jest ona inspiracją dla wielu artystów. Powstały na niej temat obrazy, wiersze, nawet filmy.

Czytaj więcej...

Dorian Smoleń laureatem II Wojewódzkiego Konkursu „Ignacy Łukasiewicz – polski Prometeusz”

Dnia 10 marca 2023 roku w Zespole Szkół w Zręcinie odbył się II Wojewódzki Konkurs poświęcony życiu i dziełu Ignacego Łukasiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a: Dawid Smoleń i Dorian Smoleń, którym w przygotowaniach pomagała Pani Anna Bałuka. Swoich przedstawicieli miały 23 szkoły z terenu województwa podkarpackiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z bardzo trudnym i wymagającym szczegółowej wiedzy testem. Zadania bazowały na wielu źródłach ikonograficznych i trzeba było wykazać się znajomością faktów, osób, fotografii, dokumentów. Po godzinnym maratonie wiedzowym uczniowie udali się na zręciński cmentarz, by pomodlić się złożyć kwiaty na grobie Honoraty i Ignacego Łukasiewiczów. Następnie młodzież w obecności opiekunów udała się do Bóbrki, by zwiedzić Skansen Przemysłu Naftowego, dotknąć śladów działalności wielkiego pioniera przemysłu naftowego. Po powrocie na wszystkich czekał smakowity obiad. Pobyt w Zręcinie kończyła uroczystość ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród. W gronie laureatów znalazł się Dorian Smoleń. Gratulujemy zdobytej wiedzy i osiągniętego sukcesu. Brawo!
(fot. ZS w Zręcinie)

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

ks. Mieczysław Maliński

Hojność ludzi podczas zbiórek charytatywnych może być bardzo budująca i inspirująca. Pokazuje ona, że mimo trudnych czasów i zawirowań życia wciąż istnieje w społeczności szkolnej wspaniałomyślność i chęć pomocy innym. To również dowód na to, że każdy z uczniów może mieć wpływ na świat i wraz z innymi tworzyć pozytywne zmiany w życiu innych.
W grudniu 2022 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli po raz 23. zbiórkę monety w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane środki w kwocie 844,62 zł (osiemset czterdzieści cztery zł, 62/100) zostały przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Nasi wychowankowie po raz kolejny okazali swoją hojność i wspaniałomyślność. Akcję na terenie szkoły koordynowała Pani Agnieszka Kindlik.
Za włożony trud i każdy grosik, w imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki ZSP Posada Górna Mistrzyniami zawodów rejonowych!

Dnia 6 marca 2023 roku w Sieniawie odbyły się rejonowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowali się mistrzowie powiatów: krośnieńskiego - ZSP Posada Górna, Krosno Gr. - SP 14 Krosno, strzyżowskiego - SP Jawornik. Nasze szczypiornistki pewnie pokonały obie drużyny: SP Posada Górna – SP Jawornik 13:2, SP Posada Górna – SP 14 Krosno 9:2. Zostały Mistrzyniami Rejonowych Igrzysk 10. raz z rzędu! Uzyskały awans do półfinału województwa co dało im miejsce wśród najlepszych 12. zespołów Województwa Podkarpackiego 2023 roku!
Skład naszych złotek: Ziajka Anna – kapitan drużyny, Szwarc Zuzanna, Klimkiewicz Emilia, Mazurek Julia, Wiernusz Lena, Szepieniec Julia, Klimkiewicz Nikola, Franków Sandra, Michalska Hanna, Dereniowska Wiktoria, Puchta Nadia, Penar Amelia, Rajs Alicja, Zięba Zuzanna. Gratulacje dla zespołu i trenera!

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej informuje, że w dniach od 20 lutego do 3 marca br. trwać będzie rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 do zerówki i klasy pierwszej.

Zapisu dokonują rodzice osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.00.

Należy zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.

Pliki do pobrania:
Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej
Wiosek o przyjęcie dziecka do zerówki w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej
Wnioski są również dostępne w sekretariacie szkoły.

Terminy rekrutacji do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rymanów na rok szkolny 2022/2023 dostępne są TUTAJ.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Anno Domini 2023

„Sekretem szczęścia jest wolność… A sekretem wolności jest odwaga”.

Tukidydes

W dniu 3 marca 2023 roku w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie zorganizowano z niezwykłym rozmachem galę finałową podsumowującą piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. W gronie zaproszonych gości znaleźli się: Jego Ekscelencja Stanisław Jamrozek – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej, Pan Piotr Babinetz – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, Pan Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Pan Andrzej Pitrus – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie, Pan Krzysztof Buczek – Radny Rady Miejskiej w Rymanowie, Pan Czesław Szajna – Radny i Prezes Stowarzyszenia „Nasz Rymanów”, Pan Jan Tomkiewicz – Radny Rady Miejskiej w Rymanowie, Pan Mirosław Mańkowski – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Delegatura w Krośnie, Pani Urszula Rymarz – Wiceprzewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Krośnie, Pani Monika Rygiel – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rymanowie, Pani Agnieszka Niemczyk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie. Ponadto w uroczystości wzięli udział dyrektorzy szkół położonych na terenie gminy Rymanów oraz grono pedagogiczne ZSP w Posadzie Górnej. Głównymi bohaterami spotkania byli laureaci V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”.

Czytaj więcej...