• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ogólnopolska akcja ekologiczna „Oddaj używany telefon komórkowy”

Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji „Oddaj używany telefon komórkowy. Pomagając innym - pomagasz swojej szkole”. Od poniedziałku – 18 października do 18 listopada będziemy zbierać używane, niepotrzebne telefony komórkowe, bez baterii. Zebrane telefony mogą trafić do krajów w Afryce i Azji, gdzie będą służyć innym dzieciom. Uzyskanie odpowiedniej ilości telefonów zakwalifikuje naszą szkołę do konkursu, w którym do wygrania są cenne nagrody.
Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajduje się TUTAJ.
Zachęcamy do udziału.

Samorząd Szkolny

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragniemy podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, za trud i wysiłek jaki wkładacie w naszą naukę i wychowanie oraz za cierpliwość i wyrozumiałość. Życzymy wam Kochani nauczyciele satysfakcji z wykonywanej pracy, samych aktywnych i sumiennych uczniów oraz sukcesów w pracy zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Samorząd Uczniowski

Zbiórka charytatywna

W dniach 6 – 22 października br. Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę charytatywną na rzecz schroniska dla zwierząt Psy do Adopcji - Krośnieńskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt. Oprócz karmy zbieramy również maskotki, smycze, obroże, miski, szczotki – wszystko co może pieskom posłużyć (z wyjątkiem koców i kołder). Miejsce zbiórki – pojemniki na korytarzu, obok Sali nr 1.
Za okazane serce, w imieniu zwierząt, serdecznie dziękujemy!

Jesienne prace trzecioklasistów

„Jesień – roztargniona malarka
Gubi farby po lasach i parkach,
A ja biegam wciąż za nią z ochotą
I znajduję brąz, czerwień i złoto!”

Marek Głogowski

W dniu 23 września rozpoczyna się jesień. Klasa 3b postanowiła bliżej przyjrzeć się tej kolorowej porze roku. Celem zajęć było kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania, uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las. Obserwowaliśmy przyrodę i zmiany zachodzące jesienią. Poznaliśmy warstwową budowę lasu. Zapoznaliśmy się z najbardziej popularnymi gatunkami grzybów występującymi w Polsce. Nauczyliśmy się rozróżniać według cech morfologicznych grzyby jadalne od trujących. Dowiedzieliśmy się również, jak istotne jest znaczenie grzybów na funkcjonowanie ekosystemów leśnych.

Czytaj więcej...

Kiermasz słodkości

W dniach 4 i 5 października 2021 roku klasy 8a i 8b zamieniły korytarz szkolny w kiermasz słodkości. Na stołach znalazły się różnego rodzaju wypieki domowe przyniesione przez uczniów. Największym powodzeniem cieszyły się galaretki z bitą śmietaną i posypką, babeczki, serniki oraz tosty. Smakołyki wyprzedały się dość szybko. Osłodziły życie nie tylko uczniom ale i nauczycielom. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na wycieczki szkolne. Klasy ósme wysoko postawiły poprzeczkę klasom siódmym, które już za miesiąc (w pierwszy poniedziałek listopada) poczęstują nas swoimi kulinarnymi wypiekami.

„Moralność Pani Dulskiej” – Narodowe Czytanie w Rymanowie Zdroju

Dnia 4 października 2021 roku w ramach jubileuszowej 10. edycji Narodowego Czytania, uczniowie klasy 8a i 8b zostali zaproszenie do wzięcia udziały w spektaklu przygotowanym przez rymanowski Klub Seniora. Tegoroczną lekturą była „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło’’ - słowa Prezydenta Andrzeja Dudy najtrafniej oddają potęgę tego dzieła.

Czytaj więcej...