• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Drugoklasiści w Izbie Regionalnej w Posadzie Górnej

„Ocalić od zapomnienia …”.

W dniu 17 maja 2024 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wybrali się na wycieczkę do Izby Regionalnej w Posadzie Górnej. Wyprawie przewodniczył Pan Jan Tomkiewicz – pedagog, artysta malarz, współautor map po Beskidzie Niskim, przewodnik górski, miłośnik regionu. Dzieci z ciekawością słuchały opowieści związanych z historią naszej miejscowości. Obejrzały też dawne wyposażenie izby mieszkalnej, przedmioty codziennego użytku, narzędzia rolnicze i rzemieślnicze, pamiątki sakralne, stare fotografie i dokumenty związane z przeszłością Posady Górnej. Niemałym zainteresowaniem cieszył się kącik poświęcony Patronce szkoły – hrabinie Annie z Działyńskich Potockiej. Ze szczególną uwagą oglądały również sprzęt audiowizualny, urządzenia gospodarstwa domowego, meble i telefony z czasów PRL-u.

Czytaj więcej...

Wizyta pierwszoklasistów w Ochotniczej Straży Pożarnej w Posadzie Górnej

W dniu 10 maja 2024 roku uczniowie klas pierwszych, pod opieką Pań Klaudyny Trygar-Kubusiak, Moniki Rygiel oraz Jolanty Korytko, odwiedzili siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Posadzie Górnej. Była to wyjątkowa i długo wyczekiwana przez najmłodszych wizyta, która przybliżyła dzieciom charakter i znaczenie pracy strażaka oraz dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.
Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda remiza, umundurowanie strażaków oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy, którym posługują się druhowie podczas akcji ratunkowych. Pierwszoklasiści wzięli udział w pokazie tego sprzętu, mogli również usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Jednak to, co wzbudziło najwięcej emocji, to możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego strażaka gaszącego „pożar” za pomocą węża strażackiego.

Czytaj więcej...

Bitwa o Polskę – Powstanie Warszawskie 1944 – żywa lekcja historii

W czwartkowy poranek, 9 maja 2024 roku, naszą społeczność szkolną odwiedziła grupa rekonstrukcyjna pasjonatów historii „Rekonstrukto” z Lublina; z okazji zbliżającej się 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Panowie Dawid i Bartosz przenieśli nas w czasie do początków XX wieku, kiedy odradzało się państwo polskie po wielu latach zaborów i niewoli.
Szczęśliwe lata, dynamicznego rozwoju II Rzeczypospolitej, przerwała w gwałtowny i brutalny sposób niemiecka agresja na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Przerażenie, wszechogarniający strach, niepewność jutra to z pewnością towarzyszyło ludziom w tamtych trudnych czasach.
Panowie w bardzo sugestywny sposób starali się przekazać te negatywne emocje i uświadomić widzom, że była to codzienność w latach tej strasznej wojny.

Czytaj więcej...

Sukces Mileny Szwarc w konkursie plastycznym

W dniu 7 maja 2024 na auli PANS w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu na Plakat „112 ratuje życie”. Konkurs został  zorganizowany z okazji jubileuszu 25-lecia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych oraz 105-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie, którego partnerem jest portal krosno112.pl. Na konkurs wpłynęło 150 prac z terenu powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna. Komisja pracowała w następującym składzie: Pani dr Renata Dziubaszewska – dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PANS w Krośnie, Pan Marcin Mikosz – redaktor naczelny portalu krosno112.pl, Pani Gabriela Lipka – Maciejowska- kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krośnie.
Komisja po burzliwych i rzetelnych obradach przyznała zaszczytne 2. miejsce uczennicy naszej szkoły z klasy 1b – Milenie Szwarc. To już kolejny sukces plastyczny Milenki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczypiornistki ZSP Posada Górna złotymi medalistkami zawodów półfinałowych w Sieniawie!

Dnia 24 kwietnia 2024 roku w Sieniawie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wystartowały 4 mistrzowskie drużyny poszczególnych rejonów: SP Besko, SP Domaradz, ZSP Wiśniowa oraz ZSP Posada Górna. Nasze dziewczęta w meczu półfinałowym pewnie pokonały zespół SP Besko 20:2!
W meczu finałowym decydującym o awansie do najlepszej 4. województwa nie dały szans zespołowi SP Domaradz, pokonując go 14:2!
Tym samym awansowały do 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego 2024 roku! Znalazły się 11. rok z rzędu wśród 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego. To wynik bez precedensu, najlepszy wśród zespołów w grach zespołowych województwa w historii SZS szkół podstawowych!

Czytaj więcej...

Wyróżnienie Liliany Olszyńskiej w konkursie piosenki „Zaśpiewaj”

W dniu 23 kwietnia 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku odbyła się XVI edycja konkursu piosenki dla dzieci i młodzieży „Zaśpiewaj”. W zmaganiach wzięło udział 37. uczestników, wśród których swoje umiejętności wokalne zaprezentowała uczennica klasy 1a naszej szkoły - Liliana Olszyńska. Miło nam poinformować, że zdobyła ona wyróżnienie w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Olena Osmanova ze Studia Wokalno-Instrumentalnego Pana Krzysztofa Zajdla.