• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Czy wiesz, dlaczego mnie skazali? Bo odmówiłem współpracy z nimi”.

August Emil Fieldorf „Nil”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Tegoroczne hasło przewodnie konkursu brzmi: „O tych, którzy nie mają grobu”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 26 stycznia 2024 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 26 lutego 2024 roku na stronie internetowej www.zspposada.pl, a uroczysta gala finałowa z udziałem laureatów odbędzie się 1 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!

Czytaj więcej...

Andrzejki w klasach 1-3

Zgodnie z tradycją, w dniu 29 listopada 2023 roku, uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Kultywowany niegdyś wieczór magii przybrał formę wesołego spotkania w ostatnim tygodniu przed rozpoczynającym się adwentem.
W sali gimnastycznej zapanowała wyjątkowa atmosfera. Wszystko to za sprawą wróżek z klasy trzeciej, które w krótkiej inscenizacji nawiązały do historii oraz tradycji i obyczajów związanych z Andrzejkami. Nie zabrakło tańców oraz różnego rodzaju konkursów. Na uczestników zabawy czekały stanowiska z wróżbami, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przyszłości. Uśmiech i ogromna ciekawość cały czas malowały się na dziecięcych twarzach.

Czytaj więcej...

Klasa 2a wzbogaca swoją wiedzę na temat bezpiecznego zachowania na wsi

W dniu 28 listopada 2023 roku, w klasie 2a naszej szkoły, odbyły się zajęcia na temat: „Bezpiecznie na wsi”. Warsztaty poprowadziła Pani Monika Wojtowicz – inspektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krośnie, instytucji państwowej odpowiedzialnej za ubezpieczenia rolników. Dzieci, poprzez prezentację, film, zagadki, rebusy, poszerzyły wiedzę na temat gospodarstwa rolnego, pracy rolnika oraz zasad bezpiecznej pracy i zabawy. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w kontaktach ze zwierzętami. Poznały też objawy chorób odzwierzęcych. Przekonały się, że substancje chemiczne mają negatywny wpływ na zdrowie i życie człowieka. Uwrażliwione zostały na skutki nieostrożnych zachowań.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś do zabawy, do przytulania, miś cały w sobie jest do kochania”.

Dnia 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. W przeddzień tego święta, o którym z pewnością z czułością myślą też starsze dzieci i dorośli, uczniowie przynieśli do szkoły swoich milusińskich. Misie pomagały podczas śpiewania, w pisaniu, rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych, towarzyszyły też podczas ćwiczeń gimnastycznych. Każde dziecko mogło też opowiedzieć historię związaną ze swoją przytulanką. Uczniowie klas 1-3 otrzymali zadanie, którego celem było „wyturlanie misia”. Galerię ich pięknych i oryginalnych prac można podziwiać na korytarzach przy każdej klasie. Ponadto postanowiono utworzyć „Misiową Księgę Rekordów Guinnessa”. Zapisano do niej zwycięzców w czterech kategoriach: najcięższy, najlżejszy, największy i najmniejszy miś.

Czytaj więcej...

Nominacja Igora Maśnika w eliminacjach gminnych Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

W dniu 21 listopada 2023 roku, w sali kina „Sokół” w Rymanowie, odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”. Tegoroczna edycja rozbrzmiewa pod hasłem: „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”. Inicjatorem konkursu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Rymanów. Rozegrany on został w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-3 i 4-6). Uczestnicy prezentowali jeden utwór wybitnego autora w formie recytacji lub piosenki. Na scenie obejrzeliśmy 32 recytatorów i 15 wokalistów.
W kategorii recytacja, nominację do etapu rejonowego zdobył Igor Maśnik – uczeń klasy 2a naszej szkoły. W nagrodę otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Gratulujemy Igorowi sukcesu i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu konkursu.

Czytaj więcej...

„Z nietoperzem za pan brat” - spotkanie z podkowcem małym

W dniu 17 listopada 2023 roku klasa 5a miała przyjemność gościć Panią Dorotę Mróz, przedstawicielkę PRZYRODOmaniaków, zespołu przyrodników działających między innymi na rzecz ochrony nietoperzy. Uczniowie uczestniczyli w projekcie „Z nietoperzem za pan brat” i w ramach godziny wychowawczej sprawdzili oraz wzbogacili swoją wiedzę o tym tajemniczym ssaku. Bez trudu opisali wygląd zewnętrzny podkowca, wspólnymi siłami nazwali i wskazali na rycinie oraz fotografii części jego ciała, a także powiązali nazwę gatunku z końską podkową. Młodym przyrodnikom szczególnie przypadła do gustu gra w nietoperza poszukującego owada, wykorzystująca wysyłane i odbite dźwięki obrazujące echolokację. Spotkanie obfitowało nie tylko w ciekawe informacje i dobrą zabawę, ale pozwoliło również uwrażliwić uczestników na piękno przyrody i jej zagrożenia spowodowane działalnością człowieka.

Czytaj więcej...