• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Projekt pn. „Mity wciąż żywe”

„Mity są metaforami duchowych mocy człowieka, a te same moce, które przenikają nasze życie, przenikają też życie wszechświata”.

Joseph Campbell

W dniach 10-11 stycznia 2022 roku uczniowie klas piątych pod opieką Pana Waldemara Kilara wzięli udział w projekcie pn. „Mity wciąż żywe”. Wychowankowie, dla których inspiracją była lektura „Mitologia” Jana Parandowskiego, zaprezentowali się na szkolnej scenie jako bogowie i herosi. Niemałe wrażenie na audytorium zrobiły przygotowane z niezwykłą precyzją stroje: barwne tuniki i togi, biżuteria stylizowana na wzór antyczny oraz rekwizyty stanowiące atrybuty bogów olimpijskich, a także Muz, zamieszkujących Parnas, czy Charyt, zwanych Gracjami – bogiń wdzięku, piękna i radości. Zadanie polegało na przygotowaniu biografii ulubionej mitycznej postaci i przedstawieniu jej na forum klasy.

Czytaj więcej...

Zaproszenie do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Nie żałuję tego, co czyniłem. Moje czyny były zgodne z tym, o czym myślą miliony Polaków,
tych Polaków, o których obecnym losie zadecydowały bagnety NKWD”.

Ks. Władysław Gurgacz, ps. „Sem”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 4 lutego 2022 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 1 marca 2022 roku na stronie internetowej zspposada.pl w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!

Czytaj więcej...

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego


By radosne święta były.

By marzenia się spełniły.
By choinka była biała
i kolęda pięknie brzmiała.
By prezentów było moc
w Wigilijną Świętą Noc!Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
niech się spełnią świąteczne życzenia.
A nadchodzący nowy 2022 rok,
Przyniesie radości i zdrowia moc.

Z okazji nadchodzących świąt, Samorząd Uczniowski składa najlepsze życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom szkoły oraz całej społeczności uczniowskiej.

Życzenia świąteczne od Rady Rodziców

Życzymy wszystkim, aby tegoroczne Święta Bożego Narodzenia spędzić w gronie najbliższych, aby Dzieciątko Jezus dawało nadzieję na lepsze jutro oraz wszelkiej Pomyślności i Sił w nadchodzącym Nowym Roku!

Zdrowych, Radosnych i Wesołych Świąt

życzy Rada Rodziców

300 laptopów na 30-lecie Asseco

„Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem.
Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości”.

Helder Camara

W dniu 22 grudnia 2021 roku do Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej dotarła wiadomość, że jeden z naszych wychowanków otrzymał jako prezent pod choinkę laptop z mobilnym internetem w ramach akcji charytatywnej pn. #AssecoDzieciom. Inicjatywa, adresowana do uzdolnionych dzieci oraz młodzieży z województwa podkarpackiego, będących w trudnej sytuacji materialnej, miała na celu wsparcie najbardziej potrzebujących uczniów w dostępie do wiedzy i dalszej nauki. W akcję zaangażował się Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, a ten szlachetny projekt honorowym patronatem objęli: Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej...