• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki szkoły podstawowej powołane na Konsultację Wojewódzką OSPR w Cmolasie!

W dniach 6-8 maja 2021 roku odbyła się w Cmolasie Wojewódzka Konsultacja OSPR roczników 2007 i 2008. Powołania dostało 5 naszych dziewcząt: Barańska Maja, Kilar Zuzanna, Klimkiewicz Wiktoria, Kuczwar Klaudia, Zięba Dagmara. Podczas 3 dniowych konsultacji oprócz treningów, które odbywały się 2 razy dziennie przeprowadzone zostały również testy sprawności fizycznej. Odbyło się także spotkanie z dietetykiem i fizjoterapeutą. Wieczorami dziewczęta miały zajęcia na basenie, gdzie regenerowały się po ciężkich treningach. W konsultacjach wzięło udział 20 najlepszych dziewcząt z województwa!
Brawo dla dziewczyn i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!

Juniorki młodsze Handball Posada Górna mistrzem województwa podkarpackiego 2021!

„Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa”.

Michael Jordan

14. raz w historii klubu i szkoły szczypiornistki zostały mistrzyniami województwa! W piątek 19 marca 2021 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Ligi Juniorek Młodszych. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego rywalizowały z SPR JKS Jarosław oraz SPR Handball V LO Rzeszów.
W pierwszym meczu pewnie zwyciężyły SPR Handball V LO Rzeszów 20:10 (10:4), natomiast w drugim pokonały SPR JKS Jarosław 11:9 (5:2). Zajęły 1. miejsce zdobywając złote medale i mistrzostwo województwa podkarpackiego, uzyskując tym samym awans do 1/16 Mistrzostw Polski! (Trzeci rok z rzędu złote medale w kategorii juniorka młodsza 2019, 2020, 2021).

Czytaj więcej...

Trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński wśród najlepszych trenerów Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce!

W dniach 16-17 listopada 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się makroregionalne zgrupowanie kadr wojewódzkich (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie) drużyn dziewcząt piłkarek ręcznych rocznika 2006. Na początku zgrupowania odbyła się uroczystość nagrodzenia i wręczenia przez władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej najlepszym trenerom statuetek i certyfikatów. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński.
To nagroda za kilkuletnią wzorową pracę szkoleniową, zaangażowanie, pracowitość, rzetelność, wyniki oraz rozwój piłki ręcznej młodzieżowej w Podkarpaciu i kraju podczas pracy w Ośrodkach Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce, pracy zawodowej oraz pracy z zespołami na co dzień występującymi w rozgrywkach ligowych.

Czytaj więcej...

Judyta Bolanowska Brązową medalistką Lekkoatletycznych Finałów Wojewódzkich w rzucie oszczepem!

Dnia 7 października 2020 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody ze względu na panującą pandemię podzielone zostały na konkurencje techniczne (Mielec) i biegowe (Przemyśl).
Rewelacyjnie w zawodach spisała się Judyta Bolanowska, ubiegłoroczna indywidualna mistrzyni województwa w czwórboju lekkoatletycznym, wicemistrzyni województwa w rzucie piłeczką palantową, piłkarka ręczna UKS Handball Posada Górna, zajmując w rzucie oszczepem 3. miejsce zdobywając tym samym brązowy medal. Dobry występ zanotowała również Kornelia Potasiewicz, która ostatecznie zajęła 7. miejsce. Dziewczęta udowodniły, że trenując piłkę ręczną można z powodzeniem rywalizować z najlepszymi lekkoatletkami województwa.
Brawo dla Judyty, Kornelii i trenera Grzegorza Argasińskiego!