• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki z naszej szkoły brązowymi medalistkami województwa podkarpackiego w piłce ręcznej!

Dnia 15 czerwca 2022 roku w nowej, pięknej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Jaślanach rozegrano turniej finałowy w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Spotkały się w nim cztery najlepsze drużyny, które miały za sobą eliminacje gminne, powiatowe, rejonowe, półfinały i baraż: SP Malinie, SP Dynów, SP Pruchnik, SP Posada Górna. Poziom zawodów był wysoki i bardzo wyrównany. Pierwsze 3 spotkania zakończyły się różnicą 1 bramki, następne karnymi po remisowym meczu, a pozostałe 2 również były wyrównane. Trzy drużyny miały po 2 zwycięstwa i 1 porażce. Ostatecznie nasze dziewczęta po dwóch zwycięstwach (z SP Dynowem i SP Malinie) i jednej porażce (z SP Pruchnikiem) zostały brązowymi medalistkami województwa Podkarpackiego.

Czytaj więcej...

Awans chłopców do finału wojewódzkiego w czwórboju lekkoatletycznym

W dniu 20 maja 2022 roku na obiekcie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chorkówce odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym chłopców. W zawodach wzięło udział 5 drużyn z: Odrzykonia, Lubatowej, Kopytowej, Jedlicza i Posady Górnej. Chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli i uzyskali awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 2 czerwca w Kolbuszowej. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Gracjan Tworek, uzyskując 250 punktów.
Skład naszej drużyny: Gracjan Tworek, Szymon Niemczyk, Dawid Wołczański, Paweł Szepieniec, Błażej Kisiel, Jakub Siręga, Kornel Ziemiański. Gratulujemy!

Szczypiornistki Szkoły Podstawowej wśród 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego!

Dnia 9 maja 2022 roku w Głowience odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach wzięły udział drużyny szkół: SP Grabownica, SP Besko oraz SP Posada Górna. Nasze dziewczęta wygrały swoje wszystkie mecze i znalazły się po raz kolejny wśród 4. najlepszych zespołów województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2021/2022!
Skład drużyny: Gracjana Kenar - kapitan drużyny, Kornelia Kolanko, Alicja Szepieniec, Weronika Józefczyk, Anna Ziajka, Zuzanna Szwarc, Lena Wiernusz, Julia Szepieniec, Julia Mazurek, Emilia Klimkiewicz, Nikola Klimkiewicz, Sandra Franków, Wiktoria Dereniowska, Barbara Śliwka, Hanna Michalska, Alicja Rajs. Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale wojewódzkim!

Awans drużyny chłopców do zawodów rejonowych w piłce ręcznej

W dniu 30 marca 2022 roku w Sieniawie odbył się powiatowy etap zawodów w piłce ręcznej chłopców. W turnieju udział wzięło pięć reprezentacji: SP Krościenko Wyżne - Pustyny, SP Lubatowa, SP Targowiska, SP Zręcin i SP Posada Górna. Drużyna z naszej szkoły, pomimo ciężkich zawodników, wygrała cztery mecze zdobywając 1. miejsce w turnieju. Dzięki zwycięstwu awansowała do etapu rejonowego.
Skład drużyny: Miłosz Cetnarski, Maciej Dąbrowski, Mateusz Farbaniec, Klaudiusz Gacek, Szymon Hanus, Jakub Kumka, Mateusz Penar, Ireneusz Rajs, Tomasz Rajs, Patryk Rij, Radosław Różowicz, Rafał Szepieniec i Radosław Władyka. Gratulujemy!

Szczypiornistki OSPR Posada Górna powołane na Wojewódzką Konsultację!

W dniu 6 listopada 2021 roku zakończyła się w Cmolasie Wojewódzka Konsultacja OSPR roczników 2007 i 2008. W konsultacjach wzięło udział 20 najlepszych dziewcząt z województwa. Powołania dostało 8 naszych dziewcząt: Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Maja Barańska, Klaudia Kuczwar, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska. Zuzanna Kilar i Dagmara Zięba nie pojechały z powodu kontuzji. Podczas 3 dniowych konsultacji oprócz treningów, które odbywały się 2 razy dziennie, przeprowadzone zostały również testy sprawności fizycznej. Odbyło się spotkanie z fizjoterapeutą. Wieczorami dziewczęta miały zajęcia na basenie, korzystały również z sauny gdzie regenerowały się po ciężkich treningach.
Brawo dla dziewczyn i ich trenera Grzegorza Argasińskiego!

Szczypiornistki mistrzyniami województwa 15. raz w historii klubu i szkoły!

Dnia 12 kwietnia 2022 roku zakończył się sezon o mistrzostwo województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Ligi Młodziczek. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego zdobyły mistrzostwo ligi sezonu 2021/2022. Złote medalistki z Posady Górnej będą reprezentowały województwo podkarpackie w 1/16 Mistrzostw Polski!
Złote medalistki w ostatnich meczach sezonu pokonały swoje rywalki:
• UKS HANDBALL Posada Górna – JKS SAN Jarosław 12:9,
• UKS HANDBALL Posada Górna – KS Tempo Cmolas 11:7.

Klasyfikacja medalowa:
1. UKS Handball Posada Górna,
2. KS Tempo Cmolas,
3. JKS SAN Jarosław.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki UKS Handball Posada Górna Złotymi Medalistkami I Mikołajkowego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PZPW w Rzeszowie!

W dniach 26-28 listopada 2021 roku w Czudcu odbył się I Mikołajkowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora PZPW w Rzeszowie organizowany przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie oraz UKS Handball Posada Górna. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Podkarpacki Kurator Oświaty Pani Małgorzata Rauch oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl. Patronatem turniej objęli również: Tauron Polska Energia, Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Nowiny 24.
Gośćmi honorowymi tego wydarzenia byli reprezentanci Polski w piłce ręcznej: Urszula Rogula - reprezentantka Polski SMS ZPRP Płock, UKS Handball Posada Górna oraz Mateusz Grzenkowicz - reprezentant Polski, SMS ZPRP Kielce, Wybrzeże Gdańsk.

Czytaj więcej...