• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2023/2024.
Podręczniki i zeszyty ćwiczeń (z wyjątkiem religii) zapewnia szkoła.
Podręczniki do religii dla klas 1-2 będą zamawiane w szkole.

Wykaz podręczników dostępny jest TUTAJ.

Dla rodzica

Jak ocenić, czy moje dziecko potrzebuje pomocy?
- Czy w ostatnim czasie zmienił się jego nastrój? Jest bardziej smutny, zamknięty w sobie, wybucha złością?
- Czy dokonuje samookaleczeń? Chodzi w bluzach z długim rękawem żeby ukryć rany? Drapie skórę do krwi?
- Czy w ostatnim czasie skarżył/skarżyła się na coś? Problemy w szkole? W przyjaźni? To ważne, nawet jeśli problem wydaje się błahy.
- Czy unika rozmów na pewne tematy?
- Czy ostatnio więcej je lub nie ma apetytu?
- Czy ma problemy ze snem albo ciągle ma ochotę spać?
- Czy nadmiernie się czegoś boi, czego nie było wcześniej?
- Czy wychodzi z domu mniej/więcej niż zwykle?

Warto się zastanowić nad tymi kwestiami i nie bagatelizować żadnej większej zmiany w zachowaniu dziecka. Czasami w przypadku problemów wystarczy obecność rodzica, wsparcie, dobre słowo i bycie „po stronie” dziecka. A czasami dobrze, jeśli dziecko porozmawia ze specjalistą od zdrowia psychicznego.

Gdzie szukać pomocy?
Strona ośrodka w Klimkówce, gdzie można skorzystać z terapii w ramach NFZ:
Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rymanowie
Lista ośrodków interwencji kryzysowej:
Ośrodki Interwencji Kryzysowej | Interwencja kryzysowa
Źródła wiedzy, wskazówki, wsparcie:
Fundacja Twarze Depresji
BRN Group (bycrodzicemnastolatka.pl)
Strona główna - Jagoda Sikora - psycholog dziecięcy
Emocje Dziecka - psycholog dziecięcy Anna Karcz

Aldona Drąg, psycholog

Pomoc psychologiczna w szkole

W naszej szkole od nowego semestru dostępna jest pomoc psychologiczna. Jeśli zmagasz się z problemem, z którym nie możesz się uporać - porozmawiajmy! Nieważne czy jesteś uczniem, rodzicem czy nauczycielem - moje drzwi są dla Ciebie szeroko otwarte. Jako ludzie doświadczamy czasami sytuacji, które nas przerastają, a także odczuwamy nadmiar emocji, które nie są dla nas przyjemne - na szczęście istnieją rozwiązania, które można wypróbować.
Jestem psycholożką oraz interwentką kryzysową po (i w trakcie) wielu szkoleniach rozwijających moje kompetencje terapeutyczne.
Serdecznie zapraszam w każdy wtorek od godz. 7.00 do 15.00 oraz co drugi piątek od godz. 8.00 do 14.00.
Lista dostępnych piątków: 10.02, 24.02, 10.03, 24.03, 21.04, 05.05, 19.05, 02.06, 16.06.

Czekam na Ciebie!
Aldona Drąg, psycholog

Jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły?

Rodzice, na pewno macie wiele pytań i obaw dotyczących powrotu Waszych dzieci do klas szkolnych.
Wiemy, że będzie to powrót związany z różnymi zmianami dla wszystkich – dzieci, rodziców, nauczycieli i innych pracowników tych placówek. Nowe wytyczne, zwiększony reżim sanitarny, określone procedury...
Jak w tym wszystkim, z jednej strony starać się dostosować do odgórnych warunków, a z drugiej towarzyszyć dziecku i wesprzeć je, by ten czas nie był tylko czasem lęku i niepokoju?
Przekazujemy w Wasze ręce krótką prezentację ze wskazówkami, które mogą wspomóc Was w przygotowaniu swojego dziecka na zmiany, a także pomóc zrozumieć i dobrze mu towarzyszyć w tym czasie.
Prezentację można obejrzeć TUTAJ.