• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Psycholog

W szkole pomoc psychologiczno – pedagogiczna jest udzielana przez zintegrowane działania nauczycieli i specjalistów.
Głównym adresatem wszelkich moich działań jako psychologa jest uczeń. Celem mojej pracy jest rozpoznawanie potencjalnych możliwości uczniów, wspieranie ich rozwoju, udzielanie wsparcia w sytuacjach trudnych oraz diagnozowanie sytuacji wychowawczej. Służą do tego różnorodne działania profilaktyczne, interwencyjne oraz mediacyjne wobec dzieci, ale także ich rodziców i nauczycieli.
Praca z uczniem przybiera formę indywidualnych spotkań, bądź zajęć w grupie. Jest to okazja do wyposażenia młodego człowieka w umiejętność rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych. Każde spotkanie powinno opierać się na otwartości, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, do czego staram się dążyć.


psycholog szkolny
mgr Paulina Błaszczak/ mgr Katarzyna Szepieniec

 

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Środa 9.35 - 10.35
Czwartek

9.35 - 10.35

Piątek

7.00 - 9.00
12.30 - 14.30