• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Miła niespodzianka

„Chwalę Cię, Panie, całym sercem,
opowiadam wszystkie cudowne Twe dzieła”.

Ps 9, 2

W dniu 13 czerwca 2023 roku na uczniów klas szóstych czekała miła niespodzianka. Otrzymaliśmy krótki list z podziękowaniami za spotkanie od s. Donaty Farbaniec ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Waszyngtonu. Dołączyła ona dla każdego wychowanka Pani Agnieszki Kindlik oraz Pana Waldemara Kilara dwa święte obrazki: jeden z wizerunkiem świętej Faustyny Kowalskiej, drugi – z wizerunkiem obrazu „Jezu, ufam Tobie”, namalowanego przez Adolfa Hyłę w 1944 roku dla Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Będą one bez wątpienia dla każdego z nas wielką pamiątką, a zapisane na nich modlitwy na pewno nie raz dodadzą nam otuchy i skłonią do refleksji w trudnych chwilach życia.

Głęboko wierzymy w to, że modlitwa jest doskonałym sposobem oddania chwały Stwórcy, przyczynia się do wzrostu pokory i umożliwia odwzajemnienie Bożej miłości, którą zostaliśmy obdarowani.
Przypomnijmy, że spotkanie z s. Donatą odbyło się w murach naszej szkoły 4 maja br., o czym pisaliśmy TUTAJ. Zapis rozmowy z nią na temat jej drogi duchowej oraz życia w USA ukaże się w formie wywiadu na łamach lokalnego pisma „Nasz Rymanów”. Siostro Donato, dziękujemy za pamięć, za tak piękny i szlachetny gest.