• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ksiądz Łukasz Pałacki organizatorem Koncertu „Psalmy Pokoju i Pojednania”

„Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.

Pitagoras

W dniu 14 grudnia 2021 roku odbył się w Rzymie w teatrze Brancaccio niezwykły koncert pn. „Psalmy Pokoju i Pojednania”, zorganizowany przez księdza katechetę Łukasza Pałackiego. Wydarzenie to było szeroko komentowane w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu, a także w „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Krakowskiej” i „Gazecie Wrocławskiej”. O koncercie informowano w mediach społecznościowych oraz na stronach rządowych.
Na stronie internetowej Archidiecezji Przemyskiej możemy przeczytać relację z uroczystości, którą poniżej we fragmencie cytujemy:
Rzymski koncert był kolejną odsłoną projektu, którego celem jest oddanie hołdu rodzinie Ulmów z Markowej, ratującej Żydów w czasie II wojny światowej.

Kompozycje muzyczne Michała Lorenca, Piotra Rubika i Michała Jurkiewicza wykonali: Golec uOrkiestra, Andrzej Lampert, Kuba Badach, Dariusz Malejonek, Dominika Zamara, Barbara Gąsienica-Giewont, Stanisław Plewniak, muzycy Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Sienna Gospel Choir, a także wybitni kantorzy żydowscy Shulem Lemmer i Yaakov Lemmer z Nowego Jorku oraz pianista z Izraela Manachem Bristowski.
Koncert, który odbył się pod patronatem przewodniczącego Papieskiej Rady Kultury kard. Gianfranco Ravasiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, poprowadzili Magdalena Wolińska-Riedi oraz Claudio Marchisio, były piłkarz reprezentacji Włoch.
W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział ambasadorowie RP we Włoszech i Stolicy Apostolskiej, Anna Maria Anders i Janusz Kotański oraz liczny korpus dyplomatyczny przy Stolicy Apostolskiej, w tym ambasador Izraela w Rzymie, Dror Eydar. Koncert zgromadził ponad tysięczną widownię, w tym wielu Polaków mieszkających w Rzymie, pracowników Kurii Rzymskiej oraz Włochów. Publiczność była wyraźnie pod wrażeniem poznanej tego wieczoru historii rodziny Ulmów, jak i klasy wykonania utworów muzycznych przez artystów. Archidiecezję Przemyską reprezentował ks. Łukasz Pałacki, który był organizatorem koncertu z ramienia Fundacji im. Rodziny Ulmów „SOAR”.
Gratulujemy księdzu Łukaszowi Pałackiemu talentu organizacyjnego, zaangażowania i determinacji w dążeniu do celu. Chylimy nisko czoła za altruizm i pasję krzewienia humanistycznych idei. W imieniu społeczności szkolnej składamy wielkie podziękowania za trud i poświęcenie.