• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Podsumowanie proekologicznej aktywności pierwszoklasistów

Światowy Dzień Ziemi obchodzony corocznie 22 kwietnia zainicjował szereg działań proekologicznych w klasie 1a. Uczniowie w oparciu o wyjścia przyrodnicze, ilustracje, filmy edukacyjne, książki popularnonaukowe, zabawy dydaktyczne, zgaduj – zgadule, twórczą aktywność poznali wiele gatunków roślin i zwierząt oraz formy ich ochrony. W trakcie zajęć dowiedzieli się o przyczynach zanieczyszczeń naszej planety. Poszerzyli wiedzę o słowa: recykling, makulatura, surowce wtórne, źródła energii odnawialnej. Przekonali się, że wpływ człowieka na piękno Ziemi jest ogromny.
Dzieci tworzyły plakaty zachęcające do dbania o środowisko. Wzięły udział w akcji „Sprzątanie świata”, a porządkowanie rozpoczęły od swojej klasy. Uczyły się segregować odpady. Zrozumiały, jak ważne jest ich sortowanie. Z odpadów tworzyły użyteczne przedmioty.

Przekonały się, że plastikowa butelka czy tekturowe pudełko to świetny, nietypowy przyrząd podczas zajęć sportowych. Wykonały też prace plastyczne ilustrujące różne formy ochrony naszej planety. Wzięły udział w zbiórce makulatury. Posadziły drzewka, które otrzymały za uczestnictwo w szkolnej akcji.
Podsumowaniem działań ekologicznych stały się majowe wyprawy do sadów i ogrodów, które dostarczyły dzieciom nie tylko bogatej wiedzy przyrodniczej i wielu doznań estetycznych, ale pokazały, że piękno naszej planety zależy od jej mieszkańców; od ciebie, ode mnie, od nas.

Urszula Koźma - wychowawczyni klasy