• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

VII Dzień Papieski

Dnia 16 październik 2007 roku - to VII Dzień Papieski obchodzony jako dzień wdzięczności za życie Jana Pawła II. Młodzież i Dzieci Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Rodzice i Kuracjusze pochylili się nad Jego nauczaniem, w którym szczególnie mocno bronił ludzkiej godności.Cisza wieczoru i program słowno - muzyczny - "Bądźcie orędownikami godności człowieka!", pokrzepiła wszystkich mądrością, którą Jan Paweł II czerpał u źródeł, Bożego Objawienia. Wiele razy zwracał uwagę, że każdy człowiek bez względu na to, kim jest, co posiada, gdzie żyje, zasługuje na szacunek i ma w oczach Boga "nieskończoną wartość", ponieważ - został odkupiony przez Chrystusa.