• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Judyta Bolanowska indywidualną wicemistrzynią województwa w 3-boju lekkoatletycznym!

Dnia 13 czerwca 2015 roku na stadionie „Resovii” w Rzeszowie został rozegrany finał wojewódzki w 3-boju lekkoatletycznym. Wystartowało w nim 50 zespołów. Każdy z młodych lekkoatletów musiał zaliczyć bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Na wynik szkoły składały się wyniki czterech najlepszych zawodniczek lub zawodników. Drużyna dziewcząt z Posady Górnej bardzo dobrze spisała się w całych zawodach zajmując ostatecznie 7. miejsce z wynikiem 498 punktów (do srebrnego medalu zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko 32 punkty).
Najlepszą zawodniczką zespołu została Judyta Bolanowska, która indywidualnie zdobyła wicemistrzostwo województwa uzyskując 172 punkty (pierwszy raz w historii szkoły indywidualny medal w 3-boju lekkoatletycznym i od razu srebrny!). Zostawiła w pokonanym polu ponad 150 zawodniczek z całego województwa.

Czytaj więcej...

Wygrana z Gliwicami i Grodkowem! Szczypiornistki szkoły podstawowej 12. zespołem Mistrzostw Polski!

W dniach 9 – 12 czerwca 2017 roku w Głuchołazach (woj. opolskie) został zorganizowany Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej Szkół Podstawowych. Województwo podkarpackie po raz trzeci z rzędu reprezentowały mistrzynie województwa (złote medalistki) zawodniczki Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej.
W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt – mistrzów każdego województwa. Bardzo dobrze spisały się nasze szczypiornistki, które zajęły ostatecznie 12. miejsce w Polsce! (na ponad 7000 tysięcy szkół podstawowych startujących w rozgrywkach szkolnych roku 2016/2017!).
Pierwsza faza turnieju to mecze w grupach, w których to nasza drużyna zanotowała dwa zwycięstwa grając fantastycznie w obronie (z Grodkowem 6:5 i Gliwicami 7:5) i zanotowały trzy porażki z Kwidzyniem (mistrzem Polski) i Legnicą (wicemistrzem Polski) oraz Gnieznem.

Czytaj więcej...

Czwartoklasiści najlepszymi lekkoatletami powiatu krośnieńskiego!

Dnia 7 czerwca 2017 roku w Iwoniczu zostały rozegrane zawody powiatowe w 3-boju lekkoatletycznym. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn dziewcząt i chłopców z całego powiatu. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Drużyny naszych dziewcząt i chłopców okazały się najlepsze we wszystkich 3 konkurencjach pewnie zwyciężając w całych zawodach! Czwartoklasiści będą reprezentowali powiat krośnieński w finale wojewódzkim w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 12 czerwca br.
Najlepszą zawodniczką całych zawodów została Judyta Bolanowska, która uzyskała bardzo dobry wynik 185 pkt.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki Szkoły Podstawowej 13. zespołem województwa w 4-boju lekkoatletycznym!

W dniu 30 maja 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym CWKS „Resovia” Rzeszów odbył się finał wojewódzki w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 26 najlepszych zespołów z województwa podkarpackiego a wśród nich drużyna dziewcząt z Posady Górnej. Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 metrów.
Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji drużyna z Posady Górnej zajęła wysokie 13. miejsce uzyskując 1043 punkty. Straciła do 7. miejsca tylko 28 punktów! Najlepszą zawodniczką drużyny została Katarzyna Kluska.

Czytaj więcej...

2. miejsce w Powiatowym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 26 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Sportowy „Baw się z nami” dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z powiatu: Jedlicze, Iwonicz oraz gospodarze. Drużyny składały się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 7 dyscyplinach: „Sztafeta”, „Dodawanie skoków”, „Zmiana piłek”, „Bieg w workach”, „Rzuty do żywego kosza”, „Bieg z szarfami”, „Strzały na bramkę”.
Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zdobyła 2. miejsce. Skład drużyny naszej szkoły: Patryk Rij, Mateusz Farbaniec, Bartosz Macnar, Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Patryk Hanus, Marta Telega, Miłosz Cetnarski, Karol Mazurkiewicz, Emilia Pitrus.
Do konkursu przygotowywali: Alicja Zajdel, Monika Rygiel i Józef Krzysztyński.
Gratulujemy!

Nasze Mistrzynie ze szkoły podstawowej najlepszymi lekkoatletkami powiatu krośnieńskiego!

Dnia 25 maja 2017 roku w Iwoniczu odbyły się powiatowe zawody w 4-boju lekkoatletycznym szkół podstawowych. W zawodach wzięły udział najlepsze zespoły wyłonione z eliminacji gminnych. Zawodniczki rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 metrów. Podobnie jak w zawodach gminnych nasze szczypiornistki nie dały żadnych szans swoim przeciwniczkom, wygrywając z ogromną przewagą całe zawody jak również wszystkie konkurencje!
Najlepszą zawodniczką całych zawodów została Izabella Rodzinka SP Posada Górna, która uzyskała indywidualnie 197 punktów!
Nasze dziewczęta wygrywając zawody, uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Rzeszowie.

Czytaj więcej...

1. miejsce w Gminnym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 17 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Sportowy „Baw się z nami” dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z naszej gminy: Sieniawa, Królik Polski oraz gospodarze. Drużyny składały się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 7 dyscyplinach: „Sztafeta”, „Dodawanie skoków”, „Zmiana piłek”, „Bieg w workach”, „Rzuty do żywego kosza”, „Bieg z szarfami”, „Strzały na bramkę”. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli gospodarze, uzyskując tym samym awans do zawodów powiatowych.
Skład drużyny zwycięzców: Patryk Rij, Mateusz Farbaniec, Bartosz Macnar, Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Klaudiusz Gacek, Marta Telega, Natasza Korobczenko, Karol Mazurkiewicz.
Do konkursu przygotowywali: Pani Alicja Zajdel, Pani Monika Rygiel i Pan Józef Krzysztyński. Gratulujemy!