• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki ręczne Posady Górnej wśród najlepszych piłkarek ręcznych w Polsce!

W dniach 3-13 sierpnia 2017 roku odbędą się zgrupowania letnie najlepszych dziewcząt i chłopców z ośrodków OSPR z całej Polski aspirujących do kadr narodowych ZPRP. Obozy letnie chłopców odbędą się w Białej Podlaskiej, a dziewcząt na obiektach AWF Gdańsk . Akcja odbywać się będzie równolegle z SUMMER CAMP kadry narodowej juniorek młodszych. Najlepsze dziewczęta z OSPR mogą dostać powołania do kadry. W czasie zgrupowania przeprowadzona zostanie konferencja szkoleniowa z udziałem przedstawiciela EHF Wolfganga Polany.
Na zgrupowanie powołano 96 najlepszych dziewcząt z całego kraju zakwalifikowanych i powołanych spośród 1600 zawodniczek przez koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych na podstawie obserwacji w czasie zgrupowań kadr, testów sprawności motorycznej i gier kontrolnych.
Z województwa podkarpackiego zostało powołanych 6 zawodniczki, w tym 4 z OSPR Posada Górna - Bolanowska Julia bramkarka i Staroń Oliwia skrzydłowa, Józefczyk Natalia rozgrywająca i Samborska Nikolina rozgrywająca (ogromne wyróżnienie dla zespołu!).

Czytaj więcej...

Trener Argasiński Grzegorz koordynatorem wojewódzkim ogólnopolskiego programu ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w Ręczną”

„Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie. Programem objęte zostanie ponad 3500 dzieci z całego kraju.
Program, przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych! Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie „Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”. Wybranych zostało 16 koordynatorów wojewódzkich (1 w województwie), którzy będą mieć pod opieką 10 szkół w każdym województwie.
W województwie podkarpackim koordynatorem został trener Grzegorz Argasiński. Doceniono tym samym jego osiągnięcia, wiedzę i zaangażowanie w promowaniu piłki ręcznej na terenie województwa jak również w kraju.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki Gimnazjum z Posady Górnej 14. zespołem mistrzostw Polski!

W dniach 18 – 21 czerwca 2017 roku w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) został zorganizowany Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Województwo podkarpackie reprezentowały mistrzynie województwa (złote medalistki) zawodniczki Gimnazjum w Posadzie Górnej.
Do zawodów zgłosiły się 32 zespoły - mistrzowie poszczególnych województw. Mecze rozegrane zostały 2x20 minut. Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki Gimnazjum z Posady Górnej, które zajęły ostatecznie 14. miejsce w Polsce! (na ponad 8000 tysięcy szkół gimnazjalnych startujących w rozgrywkach szkolnych roku 2016/2017!).
Pierwsza faza turnieju to mecze w grupach gdzie każda drużyna rozegrała 3 mecze. Następnie odbyła się faza pucharowa. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, świadczą o tym ich wyniki.

Czytaj więcej...

Judyta Bolanowska indywidualną wicemistrzynią województwa w 3-boju lekkoatletycznym!

Dnia 13 czerwca 2015 roku na stadionie „Resovii” w Rzeszowie został rozegrany finał wojewódzki w 3-boju lekkoatletycznym. Wystartowało w nim 50 zespołów. Każdy z młodych lekkoatletów musiał zaliczyć bieg na 60m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Na wynik szkoły składały się wyniki czterech najlepszych zawodniczek lub zawodników. Drużyna dziewcząt z Posady Górnej bardzo dobrze spisała się w całych zawodach zajmując ostatecznie 7. miejsce z wynikiem 498 punktów (do srebrnego medalu zabrakło naprawdę niewiele, bo tylko 32 punkty).
Najlepszą zawodniczką zespołu została Judyta Bolanowska, która indywidualnie zdobyła wicemistrzostwo województwa uzyskując 172 punkty (pierwszy raz w historii szkoły indywidualny medal w 3-boju lekkoatletycznym i od razu srebrny!). Zostawiła w pokonanym polu ponad 150 zawodniczek z całego województwa.

Czytaj więcej...

Wygrana z Gliwicami i Grodkowem! Szczypiornistki szkoły podstawowej 12. zespołem Mistrzostw Polski!

W dniach 9 – 12 czerwca 2017 roku w Głuchołazach (woj. opolskie) został zorganizowany Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej Szkół Podstawowych. Województwo podkarpackie po raz trzeci z rzędu reprezentowały mistrzynie województwa (złote medalistki) zawodniczki Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej.
W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt – mistrzów każdego województwa. Bardzo dobrze spisały się nasze szczypiornistki, które zajęły ostatecznie 12. miejsce w Polsce! (na ponad 7000 tysięcy szkół podstawowych startujących w rozgrywkach szkolnych roku 2016/2017!).
Pierwsza faza turnieju to mecze w grupach, w których to nasza drużyna zanotowała dwa zwycięstwa grając fantastycznie w obronie (z Grodkowem 6:5 i Gliwicami 7:5) i zanotowały trzy porażki z Kwidzyniem (mistrzem Polski) i Legnicą (wicemistrzem Polski) oraz Gnieznem.

Czytaj więcej...

Czwartoklasiści najlepszymi lekkoatletami powiatu krośnieńskiego!

Dnia 7 czerwca 2017 roku w Iwoniczu zostały rozegrane zawody powiatowe w 3-boju lekkoatletycznym. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn dziewcząt i chłopców z całego powiatu. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
Drużyny naszych dziewcząt i chłopców okazały się najlepsze we wszystkich 3 konkurencjach pewnie zwyciężając w całych zawodach! Czwartoklasiści będą reprezentowali powiat krośnieński w finale wojewódzkim w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 12 czerwca br.
Najlepszą zawodniczką całych zawodów została Judyta Bolanowska, która uzyskała bardzo dobry wynik 185 pkt.

Czytaj więcej...

Szczypiornistki Szkoły Podstawowej 13. zespołem województwa w 4-boju lekkoatletycznym!

W dniu 30 maja 2017 roku na stadionie lekkoatletycznym CWKS „Resovia” Rzeszów odbył się finał wojewódzki w 4-boju lekkoatletycznym dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 26 najlepszych zespołów z województwa podkarpackiego a wśród nich drużyna dziewcząt z Posady Górnej. Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 metrów.
Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji drużyna z Posady Górnej zajęła wysokie 13. miejsce uzyskując 1043 punkty. Straciła do 7. miejsca tylko 28 punktów! Najlepszą zawodniczką drużyny została Katarzyna Kluska.

Czytaj więcej...