• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych

Wyprawka do klasy pierwszej:

 • plecak/tornister,
 • śniadaniówka,
 • zeszyty w cienkie linie (czerwone i niebieskie) w kratkę,
 • piórnik,
 • ołówki,
 • temperówka,
 • gumka,
 • klej w sztyfcie,
 • nożyczki,
 • kredki ołówkowe i świecowe,

  Czytaj więcej...

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018

Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018. Przypominamy, że podręczniki i zeszyty ćwiczeń (z wyjątkiem religii) do klas: 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7 szkoły podstawowej oraz do klas II i III gimnazjum zapewnia szkoła.
Informujemy rodziców, że istnieje możliwość zamówienia podręczników i ćwiczeń do religii. Szczegółowe informacje udzieli we wrześniu ksiądz Tomasz Dziob.

Wykaz podręczników dostępny jest TUTAJ.

Zmarł Jan Gliściak

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 lipca br. zmarł Jan Gliściak. Pracował w naszej placówce w latach 1975 – 1991 jako nauczyciel matematyki i przysposobienia obronnego. Od dnia 1 września 1975 roku do dnia 13 grudnia 1981 roku był dyrektorem szkoły w Posadzie Górnej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kaplicy Cmentarnej w Rymanowie dnia 31 lipca br. o godz. 13.00.

Poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”

Dnia 14 lipca 2017 roku w Auli im. Marka Góry w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie, z rąk Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca, najlepsi uczniowie szkół z naszej gminy otrzymali nagrody „Młode Orły”.
Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

 • Prymus - dla najlepszych uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej w/g algorytmu uwzględniającego liczbę uczniów klas programowo najwyższych w danej szkole,
 • Egzamin - dla uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej, którzy uzyskali najlepsze wyniki sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego na szczeblu gminy,
 • Konkursy - dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz olimpiad przedmiotowych organizowanych przeze Kuratorium Oświaty oraz dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia za miejsca I-III i wyróżnienia w konkursach o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym,
 • Mistrz - dla uczniów, którzy osiągnęli inne znaczące sukcesy na szczeblu krajowym lub wojewódzkim.

  Czytaj więcej...

Piłkarki ręczne Posady Górnej wśród najlepszych piłkarek ręcznych w Polsce!

W dniach 3-13 sierpnia 2017 roku odbędą się zgrupowania letnie najlepszych dziewcząt i chłopców z ośrodków OSPR z całej Polski aspirujących do kadr narodowych ZPRP. Obozy letnie chłopców odbędą się w Białej Podlaskiej, a dziewcząt na obiektach AWF Gdańsk . Akcja odbywać się będzie równolegle z SUMMER CAMP kadry narodowej juniorek młodszych. Najlepsze dziewczęta z OSPR mogą dostać powołania do kadry. W czasie zgrupowania przeprowadzona zostanie konferencja szkoleniowa z udziałem przedstawiciela EHF Wolfganga Polany.
Na zgrupowanie powołano 96 najlepszych dziewcząt z całego kraju zakwalifikowanych i powołanych spośród 1600 zawodniczek przez koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych na podstawie obserwacji w czasie zgrupowań kadr, testów sprawności motorycznej i gier kontrolnych.
Z województwa podkarpackiego zostało powołanych 6 zawodniczki, w tym 4 z OSPR Posada Górna - Bolanowska Julia bramkarka i Staroń Oliwia skrzydłowa, Józefczyk Natalia rozgrywająca i Samborska Nikolina rozgrywająca (ogromne wyróżnienie dla zespołu!).

Czytaj więcej...

Trener Argasiński Grzegorz koordynatorem wojewódzkim ogólnopolskiego programu ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w Ręczną”

„Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie. Programem objęte zostanie ponad 3500 dzieci z całego kraju.
Program, przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych! Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie „Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”. Wybranych zostało 16 koordynatorów wojewódzkich (1 w województwie), którzy będą mieć pod opieką 10 szkół w każdym województwie.
W województwie podkarpackim koordynatorem został trener Grzegorz Argasiński. Doceniono tym samym jego osiągnięcia, wiedzę i zaangażowanie w promowaniu piłki ręcznej na terenie województwa jak również w kraju.

Czytaj więcej...