• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński wśród najlepszych trenerów Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce!

W dniach 16-17 listopada 2020 roku w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się makroregionalne zgrupowanie kadr wojewódzkich (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie) drużyn dziewcząt piłkarek ręcznych rocznika 2006. Na początku zgrupowania odbyła się uroczystość nagrodzenia i wręczenia przez władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej najlepszym trenerom statuetek i certyfikatów. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się trener kadry województwa podkarpackiego i OSPR Posada Górna Grzegorz Argasiński.
To nagroda za kilkuletnią wzorową pracę szkoleniową, zaangażowanie, pracowitość, rzetelność, wyniki oraz rozwój piłki ręcznej młodzieżowej w Podkarpaciu i kraju podczas pracy w Ośrodkach Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce, pracy zawodowej oraz pracy z zespołami na co dzień występującymi w rozgrywkach ligowych.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe obchodzone corocznie 11 listopada. W tym dniu Polacy upamiętniają odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Do uwolnienia kraju z jarzma zaborców doszło po 123 latach zniewolenia.
Proces odbudowy niezależności przez Polskę składał się z serii wydarzeń. Powołano Radę Regencyjną, a ta ogłosiła niepodległość państwa 7 października 1918 roku. Niezwykle ważnym dniem stał się 11 listopada, kiedy Józef Piłsudski otrzymał zwierzchnią władzę wojskową – właśnie tę datę ogłoszono oficjalnym dniem odzyskania niepodległości przez Polskę.
Oficjalnie Święto Niepodległości zaczęto regularnie obchodzić 11 listopada 1937 roku, jednak tradycję tę przerwał wybuch II wojny światowej. Narodowe Święto Niepodległości przywrócone zostało dopiero w 1989 roku.

Czytaj więcej...

Zdalna szkoła w Twoim domu…

I znowu zdalne nauczanie!!!                

Drodzy Rodzice, kochani Uczniowie - rozumiem Wasze obawy i nastroje. Sama również jako rodzic mierzę się z nimi na co dzień. Każda zmiana w naszym życiu rodzi stres. Chciałabym zatem podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami na „przetrwanie” w okresie zdalnej szkoły. Oto kilka sugestii, które ułatwią Wam – uczniowie naukę zdalną. Przestrzegając ich pomożecie również swoim Rodzicom.
Oto one:
• Zachowaj codzienną rutynę. Wstawaj rano, tak jakbyś miał zaraz wybrać się do szkoły lub pracy. Poranny rozruch jest ważny, a poza tym to czas potrzebny nam wszystkim na poranną toaletę, śniadanie i przygotowanie się do zdalnej nauki bądź pracy.

Czytaj więcej...

Eksplo-DRON – ambitni i zaangażowani

Uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, Magda Penar oraz czwórka absolwentów, zakwalifikowali się do projektu „Moja Gmina – z dołu, z góry i od środka”, który uzyskał dotację w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse. Projekt, trwający 14 miesięcy, realizowany jest przez Fundację „Jaś Wędrowniczek”. Grupa Eksplo-DRON pozna tajniki nagrywania filmów i fotografowania przy pomocy drona, weźmie udział w warsztatach z zakresu dziennikarstwa, fotografii i samoobrony oraz w wycieczkach: pieszych, rowerowych, autokarowych. Młodzi ludzie będą rozwijać kompetencje m.in. w zakresie komunikacji, samoobrony, kreatywności, przedsiębiorczości oraz przygotowania do wystąpień publicznych. Gratulujemy uczestnikom udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu i zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej strony: www.facebook.com/EksploDRON

Drugoklasiści pamiętają o zmarłych

„Niech pamięć o tych, którzy odeszli nigdy nie ginie...”

W dniu 28 października 2020 roku klasa 2a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na cmentarz do Rymanowa. Głównym celem wyjścia było porządkowanie grobu Anny z Działyńskich Potockiej - Patronki naszej szkoły, założycielki Rymanowa Zdroju oraz nagrobków jej rodziny. Uczniowie, jak zawsze, wzorowo wykonali podjęte zadanie. Grabili zeschłe liście, pielili trawę, usunęli mech ze starych, nagrobnych płyt, oczyścili ścieżki między grobami. Z zainteresowaniem podziwiali rodowy herb Potockich, odczytywali mało już widoczne inskrypcje na kamiennych płytach. Na mogile Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze.
Drugoklasiści zadbali też o groby żołnierzy polskich poległych podczas I i II wojny światowej. Z zaangażowaniem sprzątali kwaterę naszych bohaterów. Z powagą rozpalali światełka pamięci tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

Uczniowie klasy 4a przez wrzesień i październik uczestniczyli w kolejnej edycji programu „Bieg po zdrowie”.
Zajęcia realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów, pracowały przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, komiksów, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi. Wyświetlony był również film profilaktyczny pt. „Nikotyna”. Podstawą zajęć było stymulowanie aktywności i kreatywności uczniów. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień.
Był to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, realizowany w szkole przez Panią pedagog Sylwię Piwowar z ramienia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie.

Czytaj więcej...