• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści na tropie jesieni

„Gdzie ty jesteś, jesieni? Tu jestem.
W suchych liściach lecących z szelestem,
w barwnych liściach, czerwonych i złotych,
co nad ziemią się kładą pokotem...”

H. Zdzitowiecka

Dnia 22 września, u progu kalendarzowej jesieni, uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Klaudyną Trygar-Kubusiak i Panią Moniką Rygiel oraz Panią Jolantą Korytko wybrali się na spacer do Rymanowa Zdroju. Celem wyprawy była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Uczniowie z uwagą przyglądali się różnobarwnym liściom opadającym z drzew, wsłuchiwali się w śpiew ptaków, szum wiatru, ciesząc się cudownymi promieniami wrześniowego słońca. Dziewczynki komponowały kolorowe bukiety z zebranych w parku liści, chłopcy rywalizowali w poszukiwaniu żołędzi oraz kasztanów. Jesienny spacer okazał się nie tylko ciekawą lekcja przyrody, ale był również doskonałą okazją do interesujących rozmów, wspólnych psot, zabawi i integracji z rówieśnikami.

Jesienny Rajd na pożegnanie lata

Słoneczne i ciepłe ostatnie dni kalendarzowego lata skłoniły ósmoklasistów do wybrania się na rajd po okolicznych wzgórzach. 21 września rano, pod opieką spod Pań Anny Bałuki i Urszuli Chmiel, wyruszyliśmy szkoły w kierunku Królika Polskiego, by po spacerze przez park zdrojowy i brzegiem Taboru dotrzeć do miejsca, w którym ma początek leśny trakt do Wisłoczka. Po ponad 3 godzinnej wędrówce, pełnej śmiechu, żartów, licznych postojów na odpoczynek i udane grzybobranie, dotarliśmy do celu naszej wyprawy – Studenckiej Bazy Namiotowej PTTK w Wisłoczku. Po krótkim rekonesansie i przygotowaniu chrustu na ognisko, przystąpiliśmy do pieczenia i degustacji kiełbasek, grzybów i innych wiktuałów, ukrytych w głębi naszych plecaków. Pomogło nam to szybko odzyskać nadwątlone marszem siły, by przystąpić do dalszej eksploracji terenu, zabaw integracyjnych, wygłupów i żartów.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy drugiej w kinie „Sokół” w Rymanowie

W dniu 21 września 2023 roku uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy oraz nauczyciela Artura Piotrowskiego wybrali się do kina „Sokół” w Rymanowie. Tam uczestniczyli w lekcji multimedialnej „Dziś poznajemy świat reklamy" zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Zajęcia przygotowane przez filmowców oraz doradców metodycznych, a prowadzone przez profesjonalnego aktora wzbudziły duże zainteresowanie drugoklasistów. W trakcie ich trwania dzieci dowiedziały się czym jest reklama, odkryły, że nie wszystkie informacje zawarte w niej są prawdziwe. Poznały też różne hasła reklamowe i próbowały tworzyć własne. Przekonały się, dlaczego w reklamach występują znane postacie. Dowiedziały się również, jak reklama może pomagać potrzebującym.

Czytaj więcej...

Dzień Kropki w klasach młodszych

W dniu 15 września 2023 roku w naszej szkole, w klasach edukacji wczesnoszkolnej, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki pod hasłem „Kolorowo zakropkowani”. To święto kreatywności, odkrywania talentów oraz wiary w swoje możliwości. W tym dniu nie zabrakło zabaw, uśmiechu, zadowolenia, nieśmiałości, podziwu i zachwytu. Podczas wspólnie spędzonego czasu uczniowie klasy 1b samodzielnie zaprojektowali „Zakropkowane koszulki”, dzieci z klasy 1a i klas trzecich wykonały prace plastyczne zaś drugoklasiści prezentowali swoje talenty artystyczne oraz zdolności ruchowe. Wspólne świętowanie uświadomiło wszystkim uczniom, że wiele umieją i potrafią.

Drugoklasiści pamiętają o Patronce szkoły

W dniu 13 września 2023 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą wyruszyli na pierwszą w tym roku szkolnym wyprawę śladami Patronki, hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej. Pierwszym punktem wyjścia była wizyta na Cmentarzu Komunalnym w Rymanowie. Tam drugoklasiści uporządkowali rodową kwaterę Potockich. Szczególną opieką otoczyli mogiłę Patronki szkoły. Położyli na niej kwiaty, zapalili znicze, odmówili modlitwę w intencji założycielki Rymanowa Zdroju.
Następnie udali się w stronę Kalwarii rymanowskiej. Po drodze oglądali 14 stacji Drogi Krzyżowej, które ofiarowane zostały przez Annę i Stanisława Potockich. Był to  dar za szczęśliwe osiedlenie w Rymanowie. Zainteresowanie dzieci wzbudziły trzy zachowane stacje z 1876 roku, wykonane w zakładzie Meyera w Monachium, w Niemczech. Płaskorzeźby, odrestaurowane w tym roku, zachwyciły najmłodszych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Msza święta odbędzie się 4 września br. o godzinie 8.00 w kościele w Rymanowie Zdroju, natomiast inauguracyjny apel w szkole o godz. 9.30.