• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 28 maja 2019 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Projekt trzecioklasistów „Polscy malarze”

W dniu 17 maja 2019 roku w klasie 3a odbyła się prezentacja projektu „Polscy malarze”. Głównym jego celem było zgromadzenie informacji na temat wybitnych polskich malarzy: Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Makowskiego oraz Leona Wyczółkowskiego. Uczniowie, podzieleni na zespoły, gromadzili materiały na temat mistrzów malarstwa, ich życia, twórczości, tematyki dzieł oraz technik plastycznych. Wiadomości czerpali z różnych źródeł : książek popularno - naukowych, komputera, internetu, korzystali z tablicy interaktywnej. Efekty swojej pracy prezentowali na forum klasy.
Tworzenie projektu przyniosło dzieciom wiele radości z wyników samodzielnych działań zespołowych, podczas których miały okazję do dyskutowania, odkrywania i kreatywnego myślenia. Dzięki jego realizacji trzecioklasiści poznali mistrzów polskiego malarstwa.

Wychowawczyni Urszula Koźma

Ostatnia wspólna wycieczka najstarszych klas

Rankiem 16 maja 2019 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy ósmej, pod opieką Pań: Jolanty Pietruszki, Beaty Kilar, Urszuli Chmiel oraz Pana Grzegorza Argasińskiego, wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do Oświęcimia, Pszczyny i Zatoru. W planach mieliśmy zwiedzanie byłego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz- Birkenau, zamku książąt von Pless w Pszczynie, a na koniec szaloną zabawę w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. W związku z wcześniejszymi zimnymi i pełnymi deszczu dniami, cały czas zaklinaliśmy pogodę i nasze prośby zostały wysłuchane- rozpogodziło się i mogliśmy bez przeszkód zrealizować nasze plany.
Pierwszym punktem podróży było Muzeum Narodowe Auschwitz – Birkenau. Po przywitaniu się z przewodnikiem i po przekroczeniu bramy wejściowej z napisem „Arbeit macht frei”, co znaczy „Praca czyni wolnym”, zaczęliśmy zwiedzać obóz zagłady.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki konkursu The Big Challenge

Dnia 15 maja 2019 roku uczniowie ZSP w Posadzie Górnej poznali wyniki Konkursu Języka Angielskiego The Big Challenge. Do konkursu przystąpiło 61 uczniów naszej szkoły. Poniżej prezentujemy uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkole. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Wiwat Konstytucja!

Wiwat Konstytucja,
Wiwat Rzeczypospolita,
Wiwat Król,
Wiwat Naród,
Wiwat Wszystkie Stany!

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r.
Konstytucja 3 Maja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.
Artykuł pierwszy konstytucji potwierdzał dominującą rolę religii katolickiej.
W drugim zaakcentowano pozycję szlachty, gwarantując jej przyznane dawniej przywileje.

Czytaj więcej...

Spektakl pt. „Jaś i Małgosia” dla uczniów klas 0-3

Dnia 13 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza. Uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody Jasia i Małgosi. Ta, dobrze znana wszystkim dzieciom bajka, została przedstawiona w nowatorski sposób. Bohaterzy teatrzyku przypomnieli, jak ważne są dobre relacje w rodzinie. Udowodniono, iż miłość między rodzeństwem i bliskimi może przezwyciężyć wszelkie trudności. Pięknie przygotowana sceneria oraz ciekawe efekty dźwiękowe wprowadziły dzieci w magiczny nastrój. Spontaniczne i żywe reakcje małych widzów były dowodem na to, że teatrzyk im się bardzo podobał. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca artystów za kulisami, zadać im pytania oraz obejrzeć wspaniałe kukiełki. Dzieci za tą pouczającą i niezwykle interesującą lekcję podziękowały gościom gromkimi brawami.