• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zdrowy lunch-box!

W dniu 17 stycznia 2018 roku uczniowie klasy 4b wzięli udział w nietypowej lekcji języka angielskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie i zaprezentowanie zdrowego zestawu śniadaniowego w języku angielskim. Czwartoklasiści spisali się na medal; wśród zestawów śniadaniowych znalazły się kanapki, jogurty, sałatki owocowe, zdrowe czipsy, owoce i warzywa. Zadanie nie tylko umożliwiło uczniom zastosowanie gramatyki i słownictwa w praktyce, ale także zmobilizowało ich do twórczego myślenia, samodzielnego planowania i sprawnego działania. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zmiana planu lekcji

Od dnia 15 stycznia br. rozpocznie się drugi semestr roku szkolnego 2017/2018 i nastąpi zmiana planu lekcji.

Z nowym planem lekcji można zapoznać się TUTAJ

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 16 stycznia 2018 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 14 stycznia 2018 roku uczennice naszej szkoły brały udział w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci kwestowały od godziny 7.00 do godziny 16.00 na terenie Rymanowa Zdroju. W zbiórce wzięły udział następujące uczennice: Blanka Krzysztyńska, Kornelia Potasiewicz, Aleksandra Rygiel, Judyta Bolanowska, Otylia Landsmann, Kamila Małek, Maria Przybyła, Antonina Szczęsna i Dominika Pęcak. Łączna suma, którą zebrały dzieci wynosi 3459,44 zł. Opiekunem był Pan Józef Krzysztyński.

Piłkarka ręczna Julia Bolanowska i trener Grzegorz Argasiński wśród najlepszych w województwie!

Dnia 12 stycznia 2018 roku w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie zakończył się 58. Plebiscyt Sportowy Nowin. Kibice zdecydowali o rozdziale aż 131 nagród w każdym powiecie. Doceniono sportowców seniorów, juniorów, trenerów i drużyny.
Wśród najlepszych znaleźli się piłkarka ręczna naszej szkoły Julia Bolanowska i trener Grzegorz Argasiński (pierwszy raz w historii szkoły i gminy!). Zostały tym samym zauważone i docenione sukcesy i osiągnięcia zespołu i trenera Posady Górnej! (Mistrzostwo województwa szkół podstawowych 2017, Mistrzostwo województwa szkół gimnazjalnych 2017). Dwa mistrzostwa województwa w jednym roku szkolnym to wydarzenie bez precedensu!
Powiatowi zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy a Trójki najlepszych w regionie - statuetki, takie same jak najlepsi sportowcy województwa.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na pierwsze zajęcia pszczyńskiej sztuki walki, które odbędą się w małej sali gimnastycznej ZSP w Posadzie Górnej w najbliższy piątek, tj. 12 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów od klas 0 do 3 szkoły podstawowej, natomiast o godz. 18.10 odbędą się zajęcia dla dzieci i młodzieży pozostałych klas. W przypadku dużej ilości chętnych bierzemy pod uwagę stworzenie dodatkowej grupy.
Na zajęciach obowiązuje strój sportowy (koszulka z krótkim rękawem, spodnie dresowe). Dzieci proszone są o przyniesienie wypełnionej i podpisanej przez rodziców zgodny na udział w zajęciach (druk dostępny w sekretariacie szkoły lub u instruktorów prowadzących). Zajęcia poprowadzą wychowankowie Mistrza Pawła Śliwki (6 Dan), wieloletni adepci sztuk walki Monika Wolska (2 Dan) oraz Adrian Trygar (1 Dan), którzy posiadają uprawnienia instruktorskie.
Jeżeli chcesz miło i aktywnie spędzać czas oraz dowiedzieć się jak skutecznie się bronić zapraszamy na nasze zajęcia.
Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki zapraszamy na naszą stronę internetową www.pasw-rymanow.pl oraz profil fb Pszczyńska Akademia Sztuk Walki Rymanów Zdrój. Kontakt telefoniczny Monika Wolska 500 194 271 Adrian Trygar 725 722 766.