• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 15 stycznia 2019 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Zmiana planu lekcji

Od dnia 14 stycznia br. rozpocznie się drugi semestr roku szkolnego 2018/2019 i nastąpi zmiana planu lekcji.

Z nowym planem lekcji można zapoznać się TUTAJ

Pan Grzegorz Argasiński Trenerem 2018 Roku Województwa Podkarpackiego!

Dnia 11 stycznia 2019 roku zakończyło się głosowanie w 59. Plebiscycie Sportowym „Nowin” organizowanym przez Gazetę Codzienną Nowiny. Laureaci zostali wybrani w głosowaniu Czytelników. Tytuł „Trenera Roku” w finale wojewódzkim zdobył nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej – Pan Grzegorz Argasiński!
Nauczyciel w trakcie swojej pracy odniósł wiele sukcesów, wśród których warto wymienić:

 • zdobył mistrzostwo województwa w latach:

2014/2015 trójbój lekkoatletyczny dziewcząt,
2015/2016 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt,

Czytaj więcej...

Wygrywamy mecz z SPR HANDBALL RZESZÓW 34:26 w lidze juniorki młodszej!

Dnia 10 stycznia 2019 roku w Besku nasza drużyna juniorki młodszej rozegrała kolejny mecz ligowy z SPR HANDBALL RZESZÓW, który wygraliśmy 34:26! Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Urszula Rogula 9 i Antonina Szczęsna 8. Był to mecz z zaprzyjaźnioną drużyną, której niektóre zawodniczki uzupełniają skład 2 ligowego zespołu (SPR HANDBALL RZESZÓW obecnie to wicelider!). Zespół gości prowadzili znakomici trenerzy: Jakub Bober, Maciej Śliż. Po 2 kolejkach nasz zespół zajmuje 1. miejsce w tabeli z dwoma zwycięstwami!
Skład naszej drużyny: Nikolina Samborska, Kinga Osękowska, Natalia Józefczyk, Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska , Julia Bolanowska, Oliwia Staroń, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Penar, Katarzyna Kluska, Zuzanna Różowicz i Urszula Rogula.
Trenerzy: Argasiński Grzegorz i Pieczonka Mateusz.
Brawa dla drużyny i trenerów!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 13 stycznia 2019 roku uczennice Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej brały udział w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo niesprzyjającej pogody dziewczyny dzielnie kwestowały na szczytny cel i zebrały łącznie kwotę 3600,74 zł.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli WOŚP.

W akcji brały udział: Blanka Krzysztyńska, Kornelia Potasiewicz, Aleksandra Rygiel, Diana Kolanko, Judyta Bolanowska, Maria Przybyła, Kamila Małek, Joanna Głowacka, Otylia Landsmann, Sara Pitrus, pod opieką Pana Józefa Krzysztyńskiego.

Białe szaleństwo na stoku Kiczera w Puławach

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!”

Dnia 11 stycznia 2019 roku uczniowie klas sportowych spędzili czas na stoku Kiczera w Puławach. Był to już trzeci wyjazd na narty w ramach akcji Narty Dzieciom. Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki zapewnił świetne warunki do nauki jazdy na nartach: instruktora, możliwość wypożyczenia sprzętu, doskonale utrzymane trasy i ciepły posiłek wraz z gorącą herbatą. Dzięki wytrwałości i chęci zapanowania nad sprzętem oraz pracy instruktora i opiekunów, uczniowie z klasy 4b, którzy po raz pierwszy mieli styczność z nartami, opanowali podstawowe umiejętności szusowania na nartach. Starsi doskonalili technikę jazdy, korzystając z trasy głównej liczącej 1000m długości.
Cieszy nas fakt, że udaje się „zarazić tym białym szaleństwem” kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...