• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej ogłasza nabór dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019.
Zapisu dokonują rodzice osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Rekrutacja trwa od 1 do 23 marca br.

Proszę zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.

Ponadto Dyrektor ogłasza nabór uczniów do oddziału sportowego do klasy czwartej szkoły podstawowej o profilu: piłka ręczna dla dziewcząt i piłka nożna dla chłopców. Rekrutacja trwa od 1 do 13 marca br.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej ogłasza zapisy dzieci do „zerówki” na rok szkolny 2018/2019.
Zapisu dokonują rodzice osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Rekrutacja trwa od 12 lutego do 9 marca br.

Proszę zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.

Muzyczne Wagary

Dnia 21 marca 2018 roku w ZSP w Posadzie Górnej obchodziliśmy Szkolny Dzień Samorządności. Od samego rana uczniowie i uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum wcielili się w role pedagogów i, przy wsparciu swoich nauczycieli, prowadzili lekcje. Władzę w szkole sprawował Pan Dyrektor Patryk Gutkowski, a rolę jego zastępczyni pełniła Nikola Zięba.
W tym dniu przywitaliśmy również Wiosnę; wszyscy uczniowie wzięli udział w Muzycznych Wagarach, podczas których koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali swoje niezwykłe talenty artystyczne. Najpierw zaprezentował się duet – Sylwia Gładysiewicz i Dawid Kuczwar w piosence „Love yourself”, którą „wyśpiewali” sobie wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki i Poezji Obcojęzycznej „Poliglota”. Następnie podziwialiśmy mistrzowski występ Amelii Chmiel, która zaprezentowała utwór „Friends”. W myśl zasady, że śmiech to zdrowie grupa kabaretowa „Pod Żółtym Kaloszem” przedstawiła skecz „Wesoła Szkoła”.

Czytaj więcej...

Program rekolekcji szkolnych

REKOLEKCJE SZKOLNE 2018 - SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM

*wszystkie punkty programu – w kościele*

19 MARCA 2018 (poniedziałek)

SZKOŁA PODSTAWOWA
(kl. 0-5)

Kl. 6-7 SP i II-III GIMNAZJUM
(zajęcia w szkole 3 godz. lekcyjne)

9.00 – nauka rekolekcyjna

10.00 – droga krzyżowa

10.30 - zakończenie

11.00 – nauka rekolekcyjna

12.00 – droga krzyżowa 

13.00 - zakończenie

20 MARCA 2018 (wtorek)

SZKOŁA PODSTAWOWA
(kl. 0-5)

Kl. 6-7 SP i II-III GIMNAZJUM
(zajęcia w szkole 3 godz. lekcyjne)

9.00 – nauka rekolekcyjna

10.00 – nsza święta

10.50 – zakończenie

11.00 – nauka rekolekcyjna

12.00 – msza święta

13.00 – zakończenie

W trakcie rekolekcji świetlica szkolna funkcjonuje tak, jak w dni nauki szkolnej.

Szczypiornistki z Posady Górnej brązowymi medalistkami V Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek w Kraśniku!

W dniach 16-18 marca 2018 roku w Kraśniku nasza drużyna brała udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek. W grupie rywalizowałyśmy z: Piotrkovią Piotrkowem Trybunalskim, Dwójką Lublin, Łukovią Łuków i KMKS-em II. W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z KMKS-em II, który pokonałyśmy z wynikiem 13:6. Kolejne starcie było z Piotrkovią, niestety po walce przegrałyśmy 9:13. Następny mecz grałyśmy Lukovią, którą pokonałyśmy 9:6 (przypominamy, że drużyna ta zwyciężyła w ostatnim turnieju w Ulanie Majoracie). W ostatnim meczu w grupie odnieśliśmy zwycięstwo z Dwójką Lublin wynikiem 21:11. Całą rywalizację zakończyłyśmy na 2. miejscu w grupie przechodząc tym samym to finałowej czwórki. Mecz półfinałowy rozegrałyśmy z KMKS-em I, niestety zakończył się przegraną 10:15 (Maria Przybyła niesłusznie dostała czerwoną kartkę). Mimo wcześniejszego wyniku nie poddałyśmy się i w ponownym starciu pokonałyśmy Piotrkovię 16:6, tym samym kończąc trzydniową rywalizację na 3. miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Nikolina Samborska Handball Posada Górna, a Izabella Rodzinka została najlepszym zawodnikiem naszej drużyny. Drużyna zdobyła upragnione medale!

Pierwszy Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej

Dnia 15 marca 2018 roku w Sieniawie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2007. Stawką w zawodach był puchar Dyrektora Szkoły w Posadzie Górnej - Pana Piotra Ciska, który uroczyście otworzył turniej. Udział w imprezie sportowej zdeklarowało 8 szkół z terenu Gminy Rymanów: Klimkówka, Rymanów, Bzianka, Milcza, Wróblik Szlachecki, Sieniawa, Głębokie oraz Posada Górna. W trakcie zawodów można było dostrzec ogromne zaangażowanie oraz wielką chęć zwycięstwa wszystkich zespołów. Ostatecznym zwycięzcą została drużyna z Rymanowa, która w finale pokonała Klimkówkę. 3. miejsce wywalczyła Posada Górna grająca w składzie: Mateusz Penar, Michał Mrozek, Rafał Szepieniec, Partyk Rij, Mateusz Farbaniec, Szymon Hanus i Klaudiusz Gacek. Po rywalizacji sportowej przyszła pora na wręczenie nagród ufundowanych przez Dyrektora Szkoły w Posadzie Górnej. Wszystkie drużyny odebrały z rąk Pana Burmistrza Jana Materniaka i Pani Wicedyrektor Agnieszki Szul piłki, dyplomy a pierwsze trzy zespoły otrzymały dodatkowo puchary.

Czytaj więcej...