• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”

Dnia 14 lipca 2017 roku w Auli im. Marka Góry w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie, z rąk Pana Burmistrza Wojciecha Farbańca, najlepsi uczniowie szkół z naszej gminy otrzymali nagrody „Młode Orły”.
Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

 • Prymus - dla najlepszych uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej w/g algorytmu uwzględniającego liczbę uczniów klas programowo najwyższych w danej szkole,
 • Egzamin - dla uczniów klas programowo najwyższych szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły ponadgimnazjalnej, którzy uzyskali najlepsze wyniki sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego oraz maturalnego na szczeblu gminy,
 • Konkursy - dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz olimpiad przedmiotowych organizowanych przeze Kuratorium Oświaty oraz dla uczniów szkoły muzycznej I stopnia za miejsca I-III i wyróżnienia w konkursach o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym,
 • Mistrz - dla uczniów, którzy osiągnęli inne znaczące sukcesy na szczeblu krajowym lub wojewódzkim.

  Czytaj więcej...

Piłkarki ręczne Posady Górnej wśród najlepszych piłkarek ręcznych w Polsce!

W dniach 3-13 sierpnia 2017 roku odbędą się zgrupowania letnie najlepszych dziewcząt i chłopców z ośrodków OSPR z całej Polski aspirujących do kadr narodowych ZPRP. Obozy letnie chłopców odbędą się w Białej Podlaskiej, a dziewcząt na obiektach AWF Gdańsk . Akcja odbywać się będzie równolegle z SUMMER CAMP kadry narodowej juniorek młodszych. Najlepsze dziewczęta z OSPR mogą dostać powołania do kadry. W czasie zgrupowania przeprowadzona zostanie konferencja szkoleniowa z udziałem przedstawiciela EHF Wolfganga Polany.
Na zgrupowanie powołano 96 najlepszych dziewcząt z całego kraju zakwalifikowanych i powołanych spośród 1600 zawodniczek przez koordynatorów wojewódzkich i makroregionalnych na podstawie obserwacji w czasie zgrupowań kadr, testów sprawności motorycznej i gier kontrolnych.
Z województwa podkarpackiego zostało powołanych 6 zawodniczki, w tym 4 z OSPR Posada Górna - Bolanowska Julia bramkarka i Staroń Oliwia skrzydłowa, Józefczyk Natalia rozgrywająca i Samborska Nikolina rozgrywająca (ogromne wyróżnienie dla zespołu!).

Czytaj więcej...

Trener Argasiński Grzegorz koordynatorem wojewódzkim ogólnopolskiego programu ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w Ręczną”

„Gramy w Ręczną” to nowy program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. W uczestniczących w programie szkołach prowadzone będą zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, w wymiarze co najmniej 2 godzin lekcyjnych tygodniowo. Każda ze szkół otrzyma pakiet sprzętu, a każdy z nauczycieli materiały dydaktyczne. Jako dodatkowa atrakcja w każdym z województw zostanie zorganizowany turniej/festyn „Weekend z Piłką Ręczną” w którym wezmą udział wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie w danym regionie. Programem objęte zostanie ponad 3500 dzieci z całego kraju.
Program, przeprowadzony będzie we wszystkich 16 województwach i zostanie nim objętych ponad 160 szkół podstawowych! Aby zapewnić wysoką jakość zajęć w połowie września, we współpracy ze Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), dla szkół biorących udział w projekcie „Gramy w Ręczną” zorganizowany zostanie cykl trzech trzydniowych szkoleń „Handball at School”. Wybranych zostało 16 koordynatorów wojewódzkich (1 w województwie), którzy będą mieć pod opieką 10 szkół w każdym województwie.
W województwie podkarpackim koordynatorem został trener Grzegorz Argasiński. Doceniono tym samym jego osiągnięcia, wiedzę i zaangażowanie w promowaniu piłki ręcznej na terenie województwa jak również w kraju.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

„Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.”

Albert Einstein

Dnia 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2107, w którym uczestniczyli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Rymanów Pana Wojciech Farbaniec, ksiądz Marek Zajdel – proboszcz parafii w Rymanowie Zdroju, a także Pani Monika Rajnik – przedstawicielka Rady Rodziców.
W trakcie okolicznościowego przemówienia Pan dyrektor Piotr Cisek podsumował ostatnie dziesięć miesięcy pracy i nauki. Podziękował uczniom za wytrwałość, dociekliwość i ciekawość świata oraz za pełne i szczere zaangażowanie w naukę oraz odkrywanie w sobie talentów i pielęgnowanie ich.
W imieniu grona pedagogicznego i młodszych kolegów życzył absolwentom naszego gimnazjum samych pozytywnych wrażeń każdego dnia oraz mądrych, trafnych i przemyślanych decyzji oraz wielu sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Życzenia od Rady Rodziców

Pragnę życzyć Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz Rodzicom wymarzonych, wspaniałych, udanych i spokojnych wakacji. Odpoczynku od zgiełku i rutyny dnia codziennego aby w czasie wolnym upajać się ciszą i korzystać z otaczającej natury. Pragniemy Wszystkim podziękować za wkład w trudy wychowania i uczenia się naszych dzieci, za zaangażowanie się w całoroczną edukację naukową i kulturową naszych dzieci oraz współpracę i działalność na rzecz szkoły.
Droga Młodzieży, Wam również pragnę życzyć miłych, radosnych wakacji. Obfitujących w atrakcje wyjazdowe i poznawcze. Życzę Wam bezpiecznego i zasłużonego wypoczynku, korzystajcie ze zdrowych kąpieli słonecznych, leniuchowania, nic nie robienia, czytania ulubionych książek, oglądania ulubionych filmów. Życzę Wam znudzenia się i zatęsknienia do szkoły, szkolnych znajomości i szkolnej atmosfery. Abyście nabrali nowej energii i we wrześniu zawitali, chętni do pracy dla siebie i innych.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Beata Dworzańska

Opuścić szkołę nadszedł czas

W dniu 22 czerwca 2017 roku odbyło się pożegnanie klas trzecich gimnazjum. Uczniowie rozpoczęli swój występ piosenką Anny Wyszkoni „Biegnij przed siebie”, którą zaśpiewały: Julia Pelczar, Laura Rodzinka i Alicja Staroń. Prowadzący uroczystość: Paulina Berdel i Piotr Tabisz przywitali serdecznie przybyłych gości: Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Obsługi i Rodziców. Przypomnieli w skrócie trzy lata spędzone wspólnie w gimnazjum. Tu musieli stawiać czoła nowym wyzwaniom, tu dojrzewali do bycia człowiekiem odpowiedzialnym i dorosłym, tu zawiązywali pierwsze przyjaźnie. Dominika Kabiesz w pięknej recytacji, przeplatanej słowami piosenki wykonanej przez wszystkich trzecioklasistów, prosiła: „Świecie nasz (...) co mi dasz - odpowiedz! Świecie nasz daj nam zgodę, spokój daj - zgubę weź...”, a Łukasz Krupa bardzo emocjonalnie i wzruszająco zaśpiewał utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, który świetnie charakteryzuje ten moment w życiu trzecioklasistów. Jest to okres zmian, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, które będą miały wpływ na dalsze życie.

Czytaj więcej...