• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 30 maja 2017 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

„Jak przygoda to tylko w Warszawie”

W dniach 16 i 17 maja 2017 roku uczniowie klas pierwszych i drugiej klasy gimnazjum wraz z opiekunami: Paniami Bernadetą Michnowicz i Beatą Kilar oraz Panem Waldemarem Kilarem uczestniczyli w wycieczce do stolicy naszego kraju. Przygoda rozpoczęła się przed budynkiem naszej szkoły, skąd o godzinie piątej z minutami odjechał autokar z radosną i chętną wrażeń młodzieżą. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta III Wazy. Po zapoznaniu się z historią miasta rozpoczęliśmy poznawanie skarbów Warszawy wędrując Traktem Królewskim – reprezentacyjnym deptakiem stolicy. Najstarsza część miasta jest jedną z najpiękniejszych atrakcji stolicy Polski. Stare miasto zostało założone w XIII w. lecz w czasie II wojny światowej uległo niemal całkowitej zagładzie. Po wojnie zostało z pietyzmem odbudowane, a skala tego przedsięwzięcia doprowadziła do wpisania warszawskiej Starówki na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej...

Udział w Maratonie Matematycznym po angielsku

„The essence of mathematics is not to make simple things complicated, but to make complicated things simple”.

S. Gudde

Dnia 17 maja 2017 roku drużyna uczniów w składzie: Łukasz Krupa, Jakub Macnar oraz Jakub Rajchel z klasy IIIb pod opieką Pani Edyty Krukar reprezentowała szkołę w Maratonie Matematycznym dla gimnazjalistów zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. W tym roku o miejsca na podium walczyły 23 drużyny z całego województwa podkarpackiego. Maraton to kilkugodzinne zmagania z ciekawymi zadaniami, których treść była zapisana w języku angielskim. Uczniowie zmierzyli się z problemami typu: zadania zamknięte, zadania otwarte, krzyżówki, rebusy, wordsearch, multiple choice, sudoku itp. Podczas ich rozwiązywania liczyła się nie tylko znajomość matematyki i języka angielskiego, ale również pomysłowość i wytrzymałość fizyczna. Uczniowie doskonale się bawili. Przyznali, że nie mieli problemu z tłumaczeniem zadań i ich rozwiązaniem. Ich rywale byli po prostu szybsi. Cieszymy się, że nasi gimnazjaliści podjęli się trudu wystartowania w wyżej wymienionym konkursie. Było to zapewne bardzo cenne doświadczenie.

1. miejsce w Gminnym Konkursie Sportowym „Baw się z nami”

W dniu 17 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Sportowy „Baw się z nami” dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Do konkursu przystąpiły trzy drużyny z naszej gminy: Sieniawa, Królik Polski oraz gospodarze. Drużyny składały się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 7 dyscyplinach: „Sztafeta”, „Dodawanie skoków”, „Zmiana piłek”, „Bieg w workach”, „Rzuty do żywego kosza”, „Bieg z szarfami”, „Strzały na bramkę”. Zdecydowane zwycięstwo odnieśli gospodarze, uzyskując tym samym awans do zawodów powiatowych.
Skład drużyny zwycięzców: Patryk Rij, Mateusz Farbaniec, Bartosz Macnar, Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Klaudiusz Gacek, Marta Telega, Natasza Korobczenko, Karol Mazurkiewicz.
Do konkursu przygotowywali: Pani Alicja Zajdel, Pani Monika Rygiel i Pan Józef Krzysztyński. Gratulujemy!

Pierwszoklasiści na koncercie w Szkole Muzycznej w Rymanowie

W dniu 15 maja 2017 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez Szkołę Muzyczną 1 stopnia działającą przy ZSP w Rymanowie. W auli im. Marka Góry rozbrzmiewały utwory instrumentalne w wykonaniu zdolnych, utalentowanych młodych wirtuozów oraz ich nauczycieli. Pierwszoklasiści z ogromną uwagą słuchali muzyki rozrywkowej, klasycznej i filmowej granej solo, w duecie, trio, kwartecie oraz orkiestrę. Z zainteresowaniem wsłuchiwali się też w brzmienie trąbki, saksofonu, klarnetu, fleta prostego i poprzecznego, gitary, kontrabasu, akordeonu i fortepianu. Podczas koncertu nie zabrakło też utworów wokalnych. Radość obcowania z muzyką była ogromna. Koncert okazał się wspaniałą lekcją muzyki - pełną wiedzy, niezapomnianych doznań i estetycznych wrażeń.

Urszula Koźma - wychowawczyni klasy

Szczypiornistki Gimnazjum najlepszym zespołem województwa podkarpackiego!

Dnia 15 maja 2017 roku w hali krośnieńskiego MOSiR-u został rozegrany Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2016/2017: Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Dynów, Gimnazjum Dzikowiec i Gimnazjum Wadowice Górne. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do samego końca w napięciu. Drużyna naszych dziewcząt wygrała całe zawody i została Mistrzem województwa podkarpackiego 2017 roku. Pierwszy raz w historii szkoły, gminy, powiatu!
Dziewczęta będą reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 18-22 czerwca br. w Elblągu.
Nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces, ponieważ dziewczęta ze szkoły podstawowej również zdobyły złoty medal! Zdobyliśmy podwójną koronę! Dwa Mistrzostwa Województwa w jednym roku szkolnym to wydarzenie bez precedensu!

Czytaj więcej...