• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ogłoszenie

Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację działań w ramach projektu edukacyjnego „Godność, wolność, niepodległość”. Jednym z zadań jest przygotowanie pierwszej w historii Posady Górnej wystawy pamiątek patriotycznych, związanych z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku oraz budową II Rzeczypospolitej.
Zwracamy się z gorącą prośbą o udostępnienie pamiątek rodzinnych. Mogą to być m.in. stare książki, świadectwa szkolne, dokumenty, zdjęcia, militaria, odznaczenia wojskowe z czasów I wojny światowej i okresu międzywojennego. Wszystkie otrzymane eksponaty zostaną skatalogowane – sfotografowane i fachowo opisane, a po zamknięciu wystawy oddane ofiarodawcom. Przewidujemy otwarcie wystawy w holu głównym ZSP w Posadzie Górnej w dniu 8 października 2018 roku w 100. rocznicę ogłoszenia niepodległości Królestwa Polskiego przez Radę Regencyjną. Wystawa będzie czynna do 17 listopada br.
Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 14 września 2018 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przygotowali przemówienia o swoich planach i pomysłach, jakie chcieliby realizować w naszej szkole. Zwycięstwo odniosła Joanna Głowacka z klasy IIIB gimnazjum, która pełnić będzie funkcję Przewodniczącej SU. Zastępcą Przewodniczącej został Filip Cisek z klasy IIIB gimnazjum. Funkcję Skarbnika pełnić będzie Katarzyna Penar z klasy 8 szkoły podstawowej. Rzecznikami Prasowymi zostały: Aleksandra Hanus z klasy 7a i Anna Dąbrowska z klasy 6a.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Spotkanie z policjantami dla klas 0-3

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Jan Paweł II

W dniu 13 września 2018 roku w naszej szkole zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami policji dla klas 0-3. Panowie policjanci przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak istotne jest dbanie o bezpieczeństwo własne, a także kolegów i koleżanek podczas wspólnych zabaw w szkole oraz poza nią. Zaproszeni goście przypomnieli numery alarmowe, które okazały się bardzo dobrze znane wszystkim dzieciom. Funkcjonariusze policji pytali, w jakich sytuacjach powinno się dzwonić ze zgłoszeniem. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi, ponadto wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, także po zmroku. Poruszono kwestię używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych. Większość ze zgromadzonych uczniów przyznała, że posiada odblaski, aby być lepiej widocznym dla kierowców.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie w Rymanowie Zdroju

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”.

Umberto Eco

W dniu 8 września 2018 roku w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju została zorganizowana akcja Narodowe Czytanie. Uroczystość, przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, Gminną Bibliotekę Publiczną w Rymanowie i Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, zgromadziła rzesze miłośników literatury pięknej. Podczas tegorocznej edycji narodową lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – ostatnia powieść autora, wydana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania, jakie popełnili nasi antenaci – budowniczowie II Rzeczypospolitej. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem Polski. Ta myśl w głównej mierze zdecydowała o tym, że dzieło Żeromskiego czytano w wielu miejscach w Polsce w roku jubileuszu odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 11 września 2018 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły. W trakcie zebrania Pan Grzegorz Urbanek wygłosi prelekcję na temat „Dziecko w świecie telefonu komórkowego”.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

„Praca wytrwała zwycięża wszystko”.

Wergiliusz

W dniu 3 września 2018 roku mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Marka Zajdla w kościele w Rymanowie Zdroju zainaugurowaliśmy rok szkolny 2018/2019. Główna część uroczystości odbyła się na dziedzińcu Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Niezwykle doniosłym wydarzeniem było wprowadzenie sztandaru przez poczet i wspólne odśpiewanie hymnu „Mazurek Dąbrowskiego”. Pan dyrektor Piotr Cisek powitał wszystkich obecnych – uczniów, nauczycieli i rodziców. Poinformował, że w bieżącym roku szkolnym naukę pobierać będzie 292 uczniów pod kierunkiem 36 nauczycieli i wychowawców. Zwrócił uwagę, ze przed uczniami i nauczycielami kolejny rok wytężonej pracy; wielu zadań i obowiązków, oraz możliwości odnoszenia sukcesów oraz pokonywania trudności. Życzył uczniom, by czas spędzony w tej szkole stał się dla nich przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia marzeń.
Pan dyrektor przypomniał, jak ważną rolą rodziców jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa i oparcia uczuciowego w sytuacjach nowych i trudnych, których w szkole i w otaczającym je środowisku jest wiele.

Czytaj więcej...