• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023

Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023. 
Podręczniki i zeszyty ćwiczeń (z wyjątkiem religii) zapewnia szkoła.
Podręczniki i zeszyty ćwiczeń z religii dla klas 1-3 będą zamawiane w szkole.

Wykaz podręczników dostępny jest TUTAJ.

Pożegnanie szkoły podstawowej

„...Przychodzi czas powitań,
Czas bycia razem,
Przychodzi czas pożegnań”.

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się pożegnanie klas ósmych. Prowadzący uroczystość przywitali serdecznie przybyłych gości: Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Pracowników Obsługi i Rodziców. Przypomnieli w skrócie osiem lat spędzonych wspólnie w szkole, w której pozostawili cząstkę siebie. Tu musieli stawiać czoła nowym wyzwaniom, tu dojrzewali do bycia człowiekiem odpowiedzialnym i dorosłym, tu zawiązywali pierwsze przyjaźnie. Swój występ uczniowie rozpoczęli wzruszającą piosenką Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas”, której słowa świetnie charakteryzują ten moment w ich życiu. Jest to okres zmian, podejmowania decyzji, dokonywania wyborów, które będą miały wpływ na dalsze życie.

Czytaj więcej...

Pożegnalne spotkanie w klasie 3a

W dniu 21 czerwca 2022 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klasy 3a, ich rodziców oraz wychowawczyni Urszuli Koźmy. Uroczystość zorganizowana została z okazji zakończenia trzyletniego etapu edukacji. Na to święto dzieci przygotowały występ artystyczny. Uczniowie zachwycali talentami aktorskimi, wokalnymi, tanecznymi i literackimi. Pierwsza część programu dedykowana była rodzicom. Nosiła tytuł – Dla Ciebie Mamo, dla Ciebie Tato. Gra aktorska trzecioklasistów wywołała podziw, radość i uśmiech na twarzach gości. Druga część rozbrzmiewała pod hasłem – Moja klasa 3a. Tańce, muzyka, śpiew, humor, świetna zabawa na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

Czytaj więcej...

Konkurs czytelniczy „Afryka Kazika”

Dnia 20 czerwca 2022 roku, u progu wakacji, uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez Panią Jolantę Pietruszkę oraz Panią Klaudynę Trygar-Kubusiak zatytułowanym „Afryka Kazika”. Celem wydarzenia było promowanie czytelnictwa, zainteresowanie dzieci poznawaniem świata poprzez podróże oraz wzbogacenie ich wiedzy na temat flory i fauny Afryki.
Zmagania uczestników miały formę popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Konkurs poprzedziły eliminacje, w których wyłoniono kandydatów. Pytania sprawdzały znajomość treści lektury „Afryka Kazika”, autorstwa Łukasza Wierzbickiego - reportera i podróżnika. W bardzo ciekawy sposób opisał on afrykańską wyprawę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Czarny Ląd rowerem, konno, łodzią oraz na wielbłądzie.

Czytaj więcej...

Konkurs „Leon”

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „LEON” powstał w 2013 roku. Ma on na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności przedmiotowych, ale także zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. „Leon” skierowany jest do dzieci szkół podstawowych z całej Polski. Uczniowie z klasy 3b naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej. W kategorii matematycznej uczestniczyło 3760 uczniów, natomiast ze sprawności zintegrowanych 2543 uczestników z całej Polski. Miło nam poinformować, że uzyskali oni wysokie wyniki, wśród których znalazło się trzech laureatów:

Czytaj więcej...

Nakrętki dla Milenki

„Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi”.

Św. Ambroży

W naszej szkole nieprzerwanie od kilku lat jest prowadzona zbiórka nakrętek. Jest to akcja, w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Jeśli wypiłeś właśnie pyszny sok, a może mamie skończył się płyn do płukania tkanin, zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla kogoś szansa np. na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego.
W bieżącym roku szkolnym nakrętki zbierane są dla Milenki Zimy z Rymanowa. Następnie zostaną przekazane do firmy Replas Recycling Plastics, a środki z ich sprzedaży będą przelewane na subkonto Milenki. Każdy 1 kg nakrętek to 1 zł przeznaczony na rehabilitację. Dziewczynka w tym roku skończy 4 latka.

Czytaj więcej...