• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

„Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba”.

Danuta Siedzikówna ps. „Inka”

Zapraszamy uczniów klas 6-8 ze szkół podstawowych z Podkarpacia do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Prace (oceniane odrębnie w dwu kategoriach dla poezji i prozy) należy przesłać w wersji papierowej na adres szkoły do dnia 31 stycznia 2023 roku oraz na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informacja o wynikach zostanie opublikowana 1 marca 2023 roku na stronie internetowej www.zspposada.pl w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin znajduje się TUTAJ. Czekamy na ciekawe teksty! Naprawdę warto!
Konkurs swym patronatem objęła m.in. Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Oznacza to, że laureat ma prawo ubiegać się o wpisanie swego osiągnięcia na świadectwie ukończenia szkoły, co skutkować będzie przyznaniem punktów podczas rekrutacji do szkoły średniej.

Czytaj więcej...

Kiermasz słodkości

W ponure, listopadowe dni, gdy z oknem szaro i smutno, szczególnie łatwo o kiepski nastrój. Postanowiła temu zaradzić klasa siódma, która w dniu 21. listopada zorganizowała Kiermasz Słodkości. Tłok przy stoiskach był dowodem, że nasze ciasta, ciasteczka, galaretki i inne smakołyki cieszą się wielkim powodzeniem. Coś dla siebie znaleźli też amatorzy ostrzejszych smaków, którzy mogli zakupić tosty z serem, wędliną i keczupem czy świeżutki popcorn. Jak na prawdziwą cukiernię przystało, organizatorzy zapewnili również kubek ciepłej herbaty z cytryną. Bardzo dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tej akcji, a wszystkim „degustatorom” za datki, które klasa siódma przeznaczy na integracyjne klasowe imprezy.

Spotkanie profilaktyczne z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łupkowie

W dniu 17 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyło się spotkanie młodzieży klas 7 i 8 z osadzonymi z Zakładu Karnego w Łupkowie. Pan Daniel i Pan Damian przedstawili drogę swojego uzależnienia od alkoholu i narkotyków oraz negatywnego wpływu jaki wywarło to na ich życie osobiste, rodzinne i zawodowe. Opowiadali o drodze „wykolejenia” i stratach, które ponieśli w wyniku nadużywania alkoholu, narkotyków i innych środków uzależniających. Przestrzegali młodzież przed dopalaczami oraz innymi substancjami psychoaktywnymi. Zaapelowali jednocześnie do młodzieży by nie wstydziła się i nie bała szukać pomocy u innych.
Podczas spotkania głos zabrała również porucznik Sylwia Mataczyńska wychowawca w Zakładzie Karnym, która przedstawiła uczniom prezentację nt. środków psychoaktywnych i negatywnego ich wpływu na organizm człowieka.

Czytaj więcej...

Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Piosenki „Aleją Gwiazd”

W dniu 17 listopada 2022 roku w sali kina „Sokół” w Rymanowie odbył się finał Gminnego Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”. Konkurs organizowany jest od wielu lat przez GOK w Rymanowie, a jego głównym celem jest promowanie uczniów uzdolnionych wokalnie. W eliminacjach gminnych tegoż konkursu, przeprowadzonych w formule online, brało udział 36 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszej gminy. Jury do koncertu finałowego zakwalifikowało 16 uczestników. Nasi uczniowie odnieśli w nim znaczące sukcesy.
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) 1. miejsce zdobyła Alicja Bolanowska - uczennica klasy 1a, 2. miejsce przyznano Filipowi Juraszowi z klasy 3a, a wyróżnienie otrzymał Kacper Ziajka - uczeń klasy 1a. Laureatów do konkursu przygotowywały Panie: Urszula Koźma i Alicja Zajdel.

Czytaj więcej...

Nagrody najmłodszych uczniów w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci”

W dniu 15 listopada 2022 roku na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyły się eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Te co skaczą i fruwają”. Do rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu recytatorów i wokalistów ze szkół podstawowych z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, których oceniano w dwu kategoriach wiekowych (klasy 1-3 oraz 4-6) oddzielnie dla recytacji i piosenki.
W kategorii recytacja - wyróżnienia zdobyły: Lena Zięba – uczennica klasy 1a oraz Oliwia Czerniec - uczennica klasy 2a. W kategorii piosenka - wyróżnienie przyznano Filipowi Juraszowi - uczniowi klasy 3a. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Nagrodzonych do konkursu przygotowywały Panie: Urszula Koźma, Maria Niemczyk i Alicja Zajdel.

Czytaj więcej...

Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska

„Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd miastem spotkania. Jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu”.

Jan Paweł II

W dniach 14-16 listopada 2022 roku 42-osobowa grupa uczniów z klas piątych, szóstych, siódmej i ósmych pod opieką nauczycieli: Pana dyrektora Piotra Ciska, Pani Edyty Krukar i Pana Waldemara Kilara wzięła udział w bardzo ciekawej wycieczce do Wrocławia położonego nad Odrą, miasta o tysiącletniej historii, prężnego ośrodka kulturalnego i naukowego, a wg rankingu firmy Mercer uznawanego za „najlepsze miejsce do życia”. Zorganizowanie trzydniowej wycieczki było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Czytaj więcej...