• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wielki sukces Martyny Jasiny!

„Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie”.

Maria Skłodowska – Curie

W dniu 14 września 2017 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. W gronie laureatów znalazła się Martyna Jasina z klasy IIIA. Uczennica, która pracowała pod opieką Pana Waldemara Kilara, zdobyła wyróżnienie w tym prestiżowym turnieju. Jej sukces jest tym bardziej znaczący, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w tegorocznej edycji wzięło udział 288 uczestników ze szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Nadesłali oni na konkurs 605 utworów, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych oddzielnie dla poezji i prozy. Pierwszej selekcji czytanych prac dokonały nauczycielki języka polskiego: Anna Kamińska – Grzesiak, Anna Bełda i Katarzyna Koczwara. Natomiast teksty, prezentujące najwyższy poziom artystyczny, czytali i poddawali krytyce wybitni literaci i znawcy: Grzegorz Kociuba – poeta, krytyk literacki, polonista, przewodniczący jury, Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista, dramaturg, Mariusz Kalandyk – poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny „Kwartalnika Edukacyjnego” oraz Aleksandra Dacyl – polonistka.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej informuje, że uległ zmianie termin spotkania przedstawicieli Rady Rodziców. W imieniu przewodniczącej Pani Beaty Dworzańskiej, zapraszamy rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia 25 września br. (poniedziałek) o godzinie 16.30 w sali nr 14 (obok sekretariatu).

Plan lekcji na rok 2017/2018

Publikujemy plan lekcji na rok szkolny 2017/2018. Równocześnie informujemy, że może on jeszcze ulec zmianom.

Z planem lekcji można zapoznać się TUTAJ.

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza rodziców na spotkanie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 12 września 2017 roku (wtorek) o godz. 16.30. Rozpocznie się ono spotkaniem ogólnym na głównym holu szkoły.

Wykaz sal, w których odbędą się spotkania z rodzicami:

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września br. w naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.
Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Pan Jan Materniak, zastępca Burmistrza Gminy Rymanów, Pani Anna  Mazurek – przedstawicielka Rady Rodziców oraz ks. proboszcz Marek Zajdel.
W rozpoczynającym się roku szkolnym w gronie pedagogicznym pojawiły się nowe osoby: Pani Alina Bargiel – Jurczyk, nauczycielka biologii, w zastępstwie za Panią Bernadetę Michnowicz oraz Pani Jolanta Byczyńska – asystentka nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku szkolnym grono pedagogiczne liczy 34 nauczycieli, a naukę pobierać będzie 266 uczniów; z czego 206 w szkole podstawowej oraz 60 w gimnazjum.
Pan Dyrektor zauważył, że inauguracja ma wyjątkowy charakter, gdyż rozpoczynający się rok szkolny jest kluczowy dla polskiej edukacji z powodu wdrażania reformy oświaty. Uczniowie szkoły podstawowej uczyć się będą przez osiem lat i swą edukację zakończą egzaminem ósmoklasisty. Później naukę pobierać będą w czteroletnim liceum, bądź w pięcioletnim technikum lub też w pięcioletniej, dwustopniowej szkole branżowej.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Dyrekcja ZSP w Posadzie Górnej zaprasza uczniów i rodziców na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Msza święta odbędzie się 4 września br. o godzinie 8.00 w kościele w Rymanowie Zdroju, natomiast inauguracyjny apel na dziedzińcu szkoły o godz. 9.30.