• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z dietetykiem sportowym - Prelekcja „Jak jeść z głową”

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie”.

H. Jackson Brown

W dniu 15 listopada 2019 roku na zaproszenie Trenera Grzegorza Argasińskiego naszą szkołę odwiedził Pan Joel Likondjo, bloger, trener personalny i dietetyk współpracujący na co dzień ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, kadrą wojewódzką piłkarek i piłkarzy ręcznych i OSPR. Jego prelekcja „Jak jeść z głową” spotkała się z żywym zainteresowaniem ze strony młodzieży – w spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII. Prelegent podczas pogadanki skupił się na przedstawieniu nam najważniejszych prawd żywieniowych. Zwrócił uwagę na to, że zdrowe odżywianie nie jest żadnym wyrzeczeniem, lecz w znacznej mierze decyduje o naszym zdrowiu, że trzeba jeść z umiarem, że ludzki organizm potrzebuje energii proporcjonalnie do wzrostu aktywności.

Czytaj więcej...

Nominacje w gminnych eliminacjach Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

W dniu 15 listopada 2019 roku na scenie kina „Sokół” w Rymanowie odbyły się gminne eliminacje Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była myśl: „W świecie wyobraźni”. Recytację oraz występy wokalne oceniało jury w składzie: Dominika Góra-Rygiel, nauczyciel polonista, Monika Rygiel, dyrektor biblioteki oraz Sławomir Szybka, instruktor muzyki. Niemałe sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły. W gronie startujących uczestników z klas 1-3 (kategoria: recytacja) nominację do etapu rejonowego otrzymały: Anna Rij, Wiktoria Wolska, Wiktoria Dereniowska, Hanna Michalska, Julia Szepieniec i Zuzanna Szwarc. W grupie starszej (klasy 4-6) wśród nominowanych znalazł się Jakub Siręga.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Rady Rodziców

W dniu 12 listopada 2019 roku odbyło się zebranie trójek klasowych, w którym wzięło udział 15 osób. Spotkanie miało na celu wybór nowej Przewodniczącej Rady Rodziców. Po zgłoszeniu kandydatów przeprowadzone zostały wybory. Nową Przewodniczącą została Pani Sabina Buczek, która będzie pełnić funkcję od dnia 12 listopada br.
Nowej Przewodniczącej gratulujemy i życzymy realizacji zamierzonych zadań Rady Rodziców w roku szkolnym 2019/2020.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Beata Dworzańska

Akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

„Być wolnym to… nic. Ale odzyskać wolność – to niebo”.

Johann Gottlieb Fichte

W dniu 8 listopada 2019 roku uczniowie najstarszych klas w naszej szkole przygotowali montaż poetycko – muzyczny pn. „Wolność jest w nas”. Swą wzorową postawą dali dowód przywiązania do polskości i poczucia patriotycznego obowiązku. Pokazali, że wartości, które przyświecały naszym przodkom, walczącym o niepodległość podczas zaborów i okupacji, są dla nich bardzo ważne.
Narodowe Święto Niepodległości w murach naszej szkoły miało niezwykle podniosły charakter. Zarówno wykonawcy, jak i słuchacze założyli wizytowe stroje, podkreślając swą postawą rangę wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia przez Gabrielę Smerecką, Aleksandrę Graboń i Ernesta Kopeckiego sztandaru szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień bajkowych łamigłówek w szkole

„Patrz! Bajkowa rewia mody! Z bajki lustra! Z bajki schody!
A na schodach pełno wróżek- jedne małe, inne duże.
Wróżki wiejskie, wróżki miejskie, stroje mają czarodziejskie.
O! Królewny za wróżkami! Potrząsają koronami”.

D. Gellner

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu nie tylko najmłodsi uczniowie, ale i ich starsi koledzy i koleżanki mogli się przemienić w ulubionego bohatera z popularnych bajek, baśni, kreskówek i filmów. W szkolnych ławkach zasiedli piraci, rycerze, smoki, królewny, wróżki, czarodziejki, krasnoludki, Jaś i Małgosia, Pippi Langstrumpf, Czerwony Kapturek, Zorro, Batman, bohaterowie „Gwiezdnych wojen”. Bajkowi przebierańcy nie mogli się nudzić w takie święto, dlatego na przystrojonych korytarzach przygotowane zostały stanowiska z bajkowymi łamigłówkami dla poszczególnych klas.

Czytaj więcej...

Krzysztof Kasperkowicz w etapie rejonowym Konkursu Chemicznego

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie”.

M. Skłodowska-Curie

Dnia 4 listopada 2019 roku poznaliśmy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego Konkursu Chemicznego organizowanego przez KO w Rzeszowie. Jest wśród nich uczeń naszej szkoły Krzysztof Kasperkowicz z klasy 8a. Przed Krzysztofem przygotowania do zmagań II etapu tego konkursu, który odbędzie się 14 grudnia 2019r. Gratulujemy sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszej pracy.