• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rekrutacja – rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej informuje, że w dniach od 8 do 19 marca br. trwać będą zapisy do zerówki oraz klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022.

Zapisu dokonują rodzice osobiście (z zachowaniem reżimu sanitarnego) w sekretariacie szkoły od poniedziałku do środy w godz. 7.30 - 15.50, w czwartek i piątek w godz. 7.30 - 15.00.

Należy zabrać ze sobą następujące dokumenty: dowód osobisty rodzica, odpis skrócony aktu urodzenia dziecka oraz dokument zawierający PESEL dziecka.

Pliki do pobrania:
Wniosek o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej
Wiosek o przyjęcie dziecka do zerówki w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej

Wnioski są również dostępne w sekretariacie szkoły.

Czytaj więcej...

Program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”

W naszej szkole został zrealizowany w klasach 2a i 2b program profilaktyczny „Nie pal przy mnie, proszę”. Celem głównym programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Program edukacyjny był skierowany do młodych osób, ponieważ osobowość dziecka i jego postawa kształtuje się w tym wieku i dlatego warto właśnie wtedy pozytywnie na nie oddziaływać. Co więcej, dziecko ma bardzo duży wpływ na swoje otoczenie, mimo że może się wydawać, iż jest inaczej.
Cele szczegółowe to:
• uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia,
• uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,
• uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem,

Czytaj więcej...

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia w III Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”!

„Ponieważ żyli prawem wilka
historia o nich głucho milczy
pozostał po nich w kopnym śniegu
żółtawy mocz i ten ślad wilczy”.

Zbigniew Herbert

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2021 roku, zostały ogłoszone wyniki III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Wolność jest w nas”. Komisja w składzie: Waldemar Kilar – nauczyciel języka polskiego, Anna Bałuka – nauczyciel historii, Jolanta Pietruszka – nauczyciel – bibliotekarz dokonała oceny 107 prac konkursowych, które nadesłali w regulaminowym czasie uczniowie z 42 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Konkurs swym patronatem objęli: Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP, Jan Pelczar – Starosta Krośnieński, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Jan Bałuka – Przewodniczący Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krośnie, Piotr Cisek – Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej. Ogółem przyznano aż 17 nagród dla początkujących poetów i 16 nagród dla adeptów sztuki prozatorskiej. Gratulujemy wszystkim laureatom!

Czytaj więcej...

Zmagania najmłodszych w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym

W dniu 25 lutego 2021 roku dziesięciu uczniów z klasy 2a oraz sześciu uczniów z klasy 3a naszej szkoły uczestniczyło w 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego - Alfik Matematyczny, którego celem jest odkrywanie i promowanie talentów matematycznych dzieci i młodzieży. Konkurs organizowany jest w ramach Programu Edukacyjnego - Łowimy Talenty. Test konkursowy zawierał 30 zadań jednokrotnego wyboru. Na jego rozwiązanie uczestnicy otrzymali 75 minut. Zadania wymagały samodzielności, logicznego myślenia, wyobraźni, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Dzieci rozwiązywały test pod opieką komisji w składzie: Jolanta Pietruszka - nauczyciel bibliotekarz oraz Urszula Koźma - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczestnicy pracowali z ogromnym zaangażowaniem i w dużym skupieniu. Wyniki matematycznych zawodów poznamy za 8 tygodni. Życzymy najmłodszym sukcesów.

Projekt edukacyjny „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

„Jeśli piszesz, koniecznie wyłącz Wi-Fi”.

Zadie Smith

W dniu 22 lutego 2021 roku uczniowie klas czwartych zainaugurowali prace nad projektem edukacyjnym pn. „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Zadanie polegało na stworzeniu rebusów, które stały się graficzną ilustracją powszechnie znanych literackich sentencji i myśli filozoficznych poświęconych językowi i literaturze. Celem tych kreatywnych działań było upamiętnienie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego dorocznie na całym świecie 21 lutego. Przypomnijmy, że według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem, a od 1950 roku zanikło 250 języków. Mając na uwadze powyższe stwierdzenia, w ramach ochrony różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego, uczniowie z klas 4a i 4b przygotowali niezwykle inspirujące rebusy, odsłaniając tym samym swą wrażliwość, potencjał i pomysłowość. W pracy posłużyli się znanymi cytatami.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest na całym świecie już po raz 21.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o bogactwie różnorodności językowej i podkreśla jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 roku.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 2b wzięli udział w dyktandzie ortograficznym „Polska”. Mistrzem ortografii została Weronika Misiura, 2. miejsce zajęła Agata Szepieniec, na 3. miejscu znaleźli się ex aequo Wiktoria Wolska, Julia Wołczańska i Filip Bajger. Najlepsze gratulacje.