• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Góra Grosza 2024”

„Każdy ma coś, co może dać innym”.

Barbara Bush

Od początku listopada do końca lutego uczniowie naszej szkoły zbierali monety w ramach XXIV edycji akcji „Góra Grosz”, której organizatorem było Towarzystwo Nasz Dom. Zebraną kwotę - 762,36 zł (siedemset sześćdziesiąt dwa zł i trzydzieści sześć groszy) przekazano na zaspokojenie najważniejszych potrzeb wychowanków domów dziecka. Koordynatorem akcji na terenie szkoły była Pani Agnieszka Kindlik. W imieniu organizatorów wszystkim darczyńcom za każdy grosik bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej...

2. miejsce Hani Nowak w Gminnym Konkursie Ortograficznym

Dnia 10 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej we Wróbliku Szlacheckim odbył się XIX Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów z klas trzecich. W zmaganiach wzięło udział łącznie 20 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów, którzy wygrali eliminacje na etapie szkolnym, byli to: Oliwia Czerniec, Hanna Nowak, Antoni Śliwka i Antonina Troska. Zaszczytne 2. miejsce zdobyła Hania – uczennica klasy 3b. Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  nagrody książkowe, które wręczyli im osobiście: zastępca burmistrza Gminy Rymanów – Pan Grzegorz Wołczański oraz dyrektor szkoły Pani Katarzyna Jabłońska.
Gratulujemy każdemu dziecku, które ciężko pracowało, aby osiągnąć świetne wyniki w konkursie ortograficznym i nie obawiało się podjąć wyzwania rzuconego przez skomplikowaną polską pisownię.
Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Magdalena Kasperkowicz i Kornelia Łożańska.

Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA”

Dnia 9 i 10 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 4 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym – wśród języków do wyboru znalazły się język angielski, niemiecki i hiszpański. 9 kwietnia przed Jury konkursowym zaprezentowali się uczniowie klas 4 i 6 szkoły podstawowej. Alan Fornal z klasy 4a zaśpiewał utwór Sia „Unbreakable” i w świetnym stylu zajął 2. miejsce na podium.
Podczas drugiego dnia zmagań konkursowych zaprezentowali się uczniowie klasy 7 i 8.

Czytaj więcej...

Rewia na lodzie – „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”

Dnia 4 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do hali widowiskowo-sportowej Arena w Sanoku na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski. Jazda figurowa na lodzie to niezwykła umiejętność. Wykonywanie skomplikowanych figur i piruetów wymaga lat treningu oraz talentu. Łyżwiarki i łyżwiarze od zawsze wzbudzają powszechny podziw oraz zainteresowanie publiczności na całym świecie. Podczas pokazu można było podziwiać znakomitą oprawę muzyczną i choreografię pełną popisów indywidualnych zawierającą trudne elementy jazdy na lodzie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji.

Czytaj więcej...

Amelia Madej Laureatką Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego.

Język francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich (języki te rozwinęły się z języka łacińskiego i obejmują np. język hiszpański, włoski czy portugalski). Francuskim- jako językiem ojczystym  - posługuje się 240 mln ludzi; 280 mln mieszka w krajach, gdzie francuski jest jednym z języków urzędowych bądź powszechnie używanym (54 kraje).
Uczennica klasy 8a Amelia Madej opanowała język francuski do perfekcji – zdobyła tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Francuskiego. Podczas zmagań konkursowych należało wykazać się znajomością gramatyki, słownictwa i zagadnień kulturowych, umiejętnością tworzenia wypowiedzi pisemnych oraz wykonywania zadań na podstawie tekstu słuchanego. Nasza uczennica znakomicie poradziła sobie na każdym etapie, a zwłaszcza na ostatnim – jej wynik był najwyższy w województwie podkarpackim.
Gratulujemy sukcesu!

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych

„Na zielonych krosnach
tkała dywan wiosna
z kropek, kresek i zygzaków,
z liści szałwii, z tataraku...”

W dniu 27 marca 2024 roku poznaliśmy wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych, którego tematem przewodnim była wiosna w poezji dziecięcej. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości współczesnych polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie uczniów do rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 14. uczestników z klasy 1a i 1b, wyłonionych podczas klasowych eliminacji. Prezentacje młodych recytatorów oceniało jury w składzie: Pani Alicja Kabiesz oraz Pani Agnieszka Szul. Kryteria oceny prezentacji obejmowały właściwy dobór repertuaru, płynność recytacji, dykcję, właściwą interpretację utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Czytaj więcej...