• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Podsumowanie osiągnięć sportowych

Najwyższy czas na pierwsze w tym roku szkolnym podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły. Do najważniejszych niewątpliwie należały:

Indywidualne biegi przełajowe - zawody gminne w Sieniawie 26 września 2007

Anna Ruchalska - III miejsce (kategoria klas V - VI SP)

Kacper Porembski - I miejsce (kategoria klas I gim.)

Tomasz Kasperkowicz - III miejsce (kategoria klas I gim.)

Natalia Walczak - I miejsce (kategoria klas II - III gim.)

Dominika Kilar - III miejsce (kategoria klas II - III gim.)

W zawodach powiatowych, które odbyły się w Iwoniczu, najlepszy wynik osiągnął Kacper Porembski, który wygrał bieg w swojej kategorii wiekowej

Półfinał województwa w badmintonie dziewcząt - Korczyna 25 października 2007

Reprezentantki naszej szkoły (Paulina Bolanowska, Dominika Dzidziul i Dominika Kilar) zajęły 2 miejsce w swojej grupie i w walce o finał spotkały się ze zwycięzcą grupy drugiej - Gwoźnicą. Po bardzo zaciętej walce przegrały 3:1 i ostatecznie uplasowały się na 3 pozycji w całym turnieju.

Gminne zawody w tenisa stołowego

Reprezentantki naszej szkoły (Paulina Bolanowska, Dominika Dzidziul i Paulina Krukar) wygrały z Milczą 3:0 i awansowały do zawodów powiatowych.