• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W naszej szkole są książkowe mole

„Człowiek zawsze powinien zwracać uwagę na to,
jaki jest w stosunku do swoich najbliższych”.

Charles Dickens

W dniu 13 grudnia 2018 roku został zorganizowany Konkurs Czytelniczy „W naszej szkole są książkowe mole” poświęcony powieści Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”. Wzięli w nim udział uczniowie klas siódmych, którzy musieli wykazać się podczas rozwiązywania arcytrudnego testu gruntowną znajomością treści lektury oraz biografii angielskiego pisarza. Najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora szkoły Pana Piotra Ciska. Laureatem 1. miejsca została Gabriela Smerecka, na miejscu 2. uplasowała się Eliza Pitrus, natomiast lokatę 3. zajęły ex aequo Dominika Frącek i Weronika Hanus. Brawa!
Pan dyrektor w mowie okolicznościowej zwrócił uwagę na fakt, iż twórczość Charlesa Dickensa, który uchodzi za najwybitniejszego przedstawiciela powieści społeczno – obyczajowej epoki wiktoriańskiej, jest niezwykle nośna treściowo ze względu na uniwersalne przesłanie.

Twórca poddaje krytyce wady społeczeństwa angielskiego takie jak: egoizm, obskurantyzm, kumulowanie bogactw, hipokryzja, promując postawy oparte na miłości i szacunku do bliźniego, czego przykładem jest m.in. działalność filantropijna. Pan dyrektor podkreślił, że ważne jest poznawanie klasyki, pokazującej szlachetne wzorce osobowe zwłaszcza w okresie przedświątecznym, sprzyjającym krzewieniu chrześcijańskich wartości. Słowa uznania zostały skierowane do nauczycieli, którzy zorganizowali konkurs: Pani Jolanty Pietruszki i Pana Waldemara Kilara. Pan dyrektor życzył im niegasnącego zapału i entuzjazmu w promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Natomiast laureatom i wszystkim uczestnikom podziękował za udział w konkursie, życząc intelektualnych przeżyć i wzruszeń w obcowaniu z literaturą piękną. Oby słowa: „Niech książka zawsze stanowi źródło wiedzy i prawdy” stały się życiowym credo dla nas wszystkich.