• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wielki sukces uczniów edukacji wczesnoszkolnej w Podkarpackim Konkursie „Literatura i dzieci”

W dniach 11 i 12 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał Podkarpackiego Konkursu „Literatura i Dzieci - Niezwykłe opowieści”. Na wielkiej scenie znaleźli się najzdolniejsi artyści z województwa podkarpackiego. W wierszowanych legendach, podaniach, piosenkach i inscenizacjach przedstawiali historię naszej ojczyzny. W najmłodszej grupie wiekowej, klasy 0 - 2, wielki sukces odniosła Julia Szepieniec - z klasy 2b. Uczennica naszej szkoły zdobyła 1. miejsce w województwie za piękną recytację wiersza Karola Kozłowskiego pt. „Pan Twardowski”. Świetnie zaprezentował się również w finale Jakub Siręga - uczeń klasy 3a. W 2 kategorii wiekowej, klasy 3 - 6, ekspresyjnie recytował wiersz Agaty Śliwki pt. „Legenda o Rymanowie Zdroju”. Kuba zdobył wielkie uznanie jury i zasłużone wyróżnienie. Nasi podopieczni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy Julce i Jakubowi - najlepszym recytatorom w województwie podkarpackim.
Laureatów do konkursu przygotowywały Panie: Klaudyna Trygar - Kubusiak i Urszula Koźma.