• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

I Szkolny Konkurs „Bezpieczny uczeń” rozstrzygnięty

W grudniu w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs „Bezpieczny uczeń” organizowany przez Samorząd Uczniowski. Aż 80 uczniów naszej szkoły startowało w jednej z trzech kategorii wiekowej. Uczestnicy konkursu popisali się dużą wiedzą na temat zasad bezpiecznego funkcjonowania w szkole i poza nią. Najstarsi uczniowie naszej szkoły musieli wykazać się znajomość budowy organizmu człowieka oraz podstawowych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczniowie klas 4 - 6 pisali test ze znajomości zasad ruchu drogowego. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły startujący w konkursie, wykonali prace plastyczne pt. „Bezpieczna szkoła”.

A oto lista nagrodzonych laureatów z trzech kategorii:

„Bezpieczna szkoła” - test wiedzy dla uczniów klasy 7-8 SP oraz III GIM:
1. miejsce - Kamil Ziemiański  z klasy IIIA gimnazjum,
2. miejsce - Filip Cisek z klasy IIIB gimnazjum,
3. miejsce - Mateusz Piwowar z klasy 7a szkoły podstawowej.

„Bezpieczna droga”  - test wiedzy dla uczniów klas 4-6 SP:
1. miejsce - Mikołaj Kowalski z klasy 6b,
2. miejsce - Zuzanna Kasperkowicz z klasy 4a,
3. miejsce - Anna Dąbrowska z klasy 6a.

„Bezpieczna szkoła” - praca plastyczna wykonana przez uczniów 0-3 SP:
1. miejsce - Sławomir Niemczyk z klasy „0”,
2. miejsce - Kornel Ziemiański z klasy 3a,
3. miejsce - Zuzanna Szwarc z klasy 2b.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Fundację SUPRA.
Mamy nadzieję, że udział w konkursie zmobilizował uczniów do poszerzenia wiedzy w tak ważnej dziedzinie, jaką jest bezpieczeństwo i zdrowie.