• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Rodzicom – drugoklasiści

W dniu 18 czerwca 2018 roku w klasie 2a odbyło się integracyjne spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. W pierwszej części programu artystycznego najmłodsi wierszem i piosenką uczcili święto swoich najbliższych. Podkreślali ważność rodziców w ich życiu. Były słowa podziękowań, przeprosin i życzeń. Druga część obfitowała w humor, śmiech i dobrą zabawę. Rodzice podziwiali talenty recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne swoich pociech. Był to również czas na chwilę wspomnień i wzruszeń. Uczniowie w twórczości literackiej pod hasłem przewodnim „Gdy mama i tato dziećmi byli” stworzyli ich portrety, a były one wierne, bo napisane na podstawie wywiadów z dziadkami. Goście z ogromnym zainteresowaniem i nutką niepewności słuchali anegdot o sobie. Nie zabrakło łez radości i wzruszenia. Zwieńczeniem uroczystości stało wręczenie upominków, rozmowy przy ciastku i kawie oraz wspólne zdjęcia. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Wszystkiego najlepszego.

Wychowawczyni klasy: Urszula Koźma