• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Złota księga uczniów, czyli najlepsi uczniowie w gimnazjum

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych. Robić to, co niemożliwe dla talentu – oto geniusz”.

Henri Frederic Amiel

W dniu 18 czerwca 2018 roku Uchwałą Rady Pedagogicznej świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 otrzymało 13 uczniów z klas II-III. Najwyższą średnią ocen z przedmiotów poszczycić się może Karol Jurasz z klasy IIIA, która osiągnął wynik: 5,39. Gratulujemy wspaniałych wyników! Poniżej prezentujemy pełne zestawienie wszystkich najzdolniejszych uczniów.

 

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

1.

Maja Bolanowska

IIA

4,87

2.

Martyna Sękowska

IIB

5,20

3.

Filip Cisek

IIB

5,07

4.

Maria Przybyła

IIB

4,93

5.

Otylia Landsmann

IIB

4,87

6.

Karol Jurasz

IIIA

5,39

7.

Anna Kuszel

IIIA

5,33

8.

Marcelina Hanus

IIIA

5,17

9.

Jan Jurasz

IIIA

5,17

10.

Martyna Jasina

IIIA

5,06

11.

Karolina Rygiel

IIIA

4,94

12.

Aleksandra Bolanowska

IIIA

4,83

13.

Kamila Frącek

IIIA

4,83