• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z Native Speakerem

Dnia 18 czerwca 2018 roku w murach Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej gościł Pan Frantisek Geisler – obywatel Wielkiej Brytanii o czeskich korzeniach. Inicjatorami spotkania byli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum – entuzjaści języka angielskiego. Rolę moderatora objęła Pani Agnieszka Kwolek – Śliwka. Czas spędzony z Panem Frantiskiem określić można jako bezcenny – jest on człowiekiem o dużym doświadczeniu życiowym, posiadającym wiele pasji i zainteresowań, zarażającym entuzjazmem. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu mogła usłyszeć wiele poruszających historii z życia Pana Frantiska. Ta nietypowa lekcja była sprawdzianem znajomości języka angielskiego – uczniowie doskonalili umiejętność słuchania ze zrozumieniem oraz mówienia. Bezpośredni kontakt z „native speakerem” pozwolił uczniom na pokonanie obaw i niepewności z jakimi borykają się podczas poznawania języka angielskiego oraz zmotywował ich do dalszej nauki.