• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Jesteśmy bardzo wysoko w rankingu współzawodnictwa sportowego wśród szkół podstawowych Podkarpacia!

„Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia”.

Gilberto de Godoy Filho

W dniu 20 czerwca 2018 roku opublikowano ostateczne wyniki współzawodnictwa dziewcząt i chłopców, reprezentujących szkoły podstawowe, w grach zespołowych i dyscyplinach indywidualnych letnich i zimowych w ramach Igrzysk Dzieci.
Nasi wychowankowie zajęli w klasyfikacji końcowej bardzo dobre 27. miejsce w województwie podkarpackim, będąc jednocześnie 3. reprezentacją pod względem dorobku punktowego w powiecie krośnieńskim. Niekwestionowanym liderem we współzawodnictwie sportowym okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku. Uczniowie tej placówki zdobyli łącznie 1759p. Pierwszą trójkę szkół z powiatu krośnieńskiego tworzą:

 

Lp.

Nazwa szkoły

Miejsce
w województwie

Miejsce
w powiecie

Suma punktów

1.

Szkoła Podstawowa w Lubatowej

16.

1.

403

2.

Szkoła Podstawowa w Jedliczu

23.

2.

309

3.

Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej

27.

3.

294

Największe sukcesy naszych sportowców to:

 • 4. miejsce w województwie w narciarstwie biegowym dziewcząt,
 • 5. miejsce w województwie w narciarstwie biegowym chłopców,
 • 7. miejsce w województwie w piłce ręcznej dziewcząt,
 • 3. miejsce w rejonie w koszykówce dziewcząt,
 • 1. miejsce w powiecie w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt,
 • 4. miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

Wielkie gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli! Jest to duży sukces, bowiem sklasyfikowano łącznie 606 szkół z Podkarpacia.