• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Gimnazjaliści na podium!

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Eleanor Roosevelt

W dniu 20 czerwca 2018 roku na stronie Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego opublikowano ranking szkół we współzawodnictwie sportowym. Gimnazjaliści z Posady Górnej w rywalizacji zespołowej oraz indywidualnej godnie reprezentowali swoją szkołę w zawodach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej na szczeblu gminy, powiatu, rejonu oraz województwa. Dość powiedzieć, że w klasyfikacji końcowej zajęli wysokie 30. miejsce w gronie 580 sklasyfikowanych szkół. Ich wynik (276p.) zaowocował 3. miejscem w powiecie krośnieńskim.

Poniżej przedstawiamy listę najbardziej utytułowanych szkół gimnazjalnych w powiecie krośnieńskim:

Lp.

Nazwa szkoły

Miejsce
w województwie

Miejsce
w powiecie

Suma punktów

1.

Szkoła Podstawowa w Lubatowej

13.

1.

387

2.

Szkoła Podstawowa w Jedliczu

18.

2.

331

3.

Gimnazjum w Posadzie Górnej

30.

3.

276

Najważniejsze sukcesy gimnazjalistów we współzawodnictwie sportowym w roku szkolnym 2017/2018 to:

 • 2. miejsce w województwie w piłce ręcznej dziewcząt,
 • 4. miejsce w województwie w narciarstwie biegowym dziewcząt,
 • 6. miejsce w województwie w piłce ręcznej chłopców,
 • 6. miejsce w województwie w narciarstwie biegowym chłopców,
 • 2. miejsce w powiecie w koszykówce chłopców,
 • 4. miejsce w powiecie w koszykówce dziewcząt,
 • 4. miejsce w powiecie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

Brawa za sukcesy we współzawodnictwie sportowym dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli.