• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Podsumowanie projektu „Chcę być zdrowy” w klasie 2a

W kwietniu, maju i czerwcu 2018 roku w klasie 2a realizowany był projekt pod hasłem „Chcę być zdrowy”. Głównym jego celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych, zachęcanie do racjonalnego odżywiania, aktywności fizycznej i mądrego wykorzystania wolnego czasu. W trakcie przeprowadzania projektu uczniowie poznali znaczenie witamin, wartości niektórych produktów, wpływ ruchu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. W grupach tworzyli plakaty, jadłospisy, prace plastyczne, układali rymowanki, poznali piosenki, przysłowia, powiedzenia związane z w.w. tematyką, Wykonywali też apetyczne kanapki, surówki, sałatki i soki bogate w witaminy. Wszyscy wzięli udział w klasowej akcji „Jem zdrowe, drugie śniadanie”.
Drugoklasiści uczestniczyli również w zajęciach ruchowych w terenie, marszobiegach i ćwiczeniach na zewnętrznej siłowni. Rozwiązywali zagadki i quizy sprawdzające zdobytą wiedzę. Wierzę, że moi uczniowie zrozumieli, co należy robić, by być zdrowym, a zdobytą wiedzę przekażą innym.

Wychowawczyni: Urszula Koźma