• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Moralność Pani Dulskiej” – Narodowe Czytanie w Rymanowie Zdroju

Dnia 4 października 2021 roku w ramach jubileuszowej 10. edycji Narodowego Czytania, uczniowie klasy 8a i 8b zostali zaproszenie do wzięcia udziały w spektaklu przygotowanym przez rymanowski Klub Seniora. Tegoroczną lekturą była „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. „To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło’’ - słowa Prezydenta Andrzeja Dudy najtrafniej oddają potęgę tego dzieła.
Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz zaangażowaniu członków Klubu Seniora, mieliśmy okazję podziwiać prawdziwe talenty aktorskie zaprezentowane na deskach sceny w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju. Najlepszym oddaniem wdzięczności za poświęcony dla nas czasy były gromkie brawa, którymi aktorzy zostali obdarowani po zakończeniu spektaklu.