• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Uczniowie klas drugich i trzecich w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Dnia 14 grudnia 2022 roku, w środę, wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Wzięliśmy tam udział w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Najpierw obserwowaliśmy hutników, robiących świnkę - skarbonkę, której wspólnie z klasą nadaliśmy imię Grażyna. Następnie zwiedzaliśmy muzeum, w którym znajdowały się piękne witraże i wytwory ze szkła. Kolejnym punktem naszej wycieczki była prelekcja filmu o tym, jak wynaleziono szkło oraz w jaki sposób stało się ona tak popularne. Dekorowaliśmy również bombki choinkowe oraz byliśmy w podziemiach krośnieńskiego rynku, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Widzieliśmy miedzy innymi plazmową kulę, przy której dotknięciu pojawiały się błyskawice. Były tam również różnego rodzaju narzędzia. Na koniec udaliśmy się do sklepiku, w którym mogliśmy zakupić szklane pamiątki. Wycieczka była bardzo udana i podobała się wszystkim uczestnikom. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy.

Kalina Tomkiewicz, uczennica klasy 3a