• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Piosenki „Aleją Gwiazd”

W dniu 17 listopada 2022 roku w sali kina „Sokół” w Rymanowie odbył się finał Gminnego Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”. Konkurs organizowany jest od wielu lat przez GOK w Rymanowie, a jego głównym celem jest promowanie uczniów uzdolnionych wokalnie. W eliminacjach gminnych tegoż konkursu, przeprowadzonych w formule online, brało udział 36 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszej gminy. Jury do koncertu finałowego zakwalifikowało 16 uczestników. Nasi uczniowie odnieśli w nim znaczące sukcesy.
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) 1. miejsce zdobyła Alicja Bolanowska - uczennica klasy 1a, 2. miejsce przyznano Filipowi Juraszowi z klasy 3a, a wyróżnienie otrzymał Kacper Ziajka - uczeń klasy 1a. Laureatów do konkursu przygotowywały Panie: Urszula Koźma i Alicja Zajdel.

W drugiej kategorii wiekowej (klasy 4 - 8) 1. miejsce ex aequo uzyskały: Julia Deptuch z klasy 6a i Julia Szepieniec z klasy 6b, 2. miejsce zdobyły również ex aequo: Maja Penar - uczennica klasy 6a i Anna Ziajka - uczennica klasy 6b. Nagrodzone doskonaliły swoje umiejętności głosowe pod kierunkiem Pana Bogusława Malinowskiego.
Pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki wręczyli laureatom: dyrektor GOK w Rymanowie - Pani Agnieszka Niemczyk oraz radny Rady Miejskiej w Rymanowie - Pan Krzysztof Buczek. Gratulujemy zwycięzcom!