• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Podsumowanie akcji „Góra Grosza”

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

Po raz kolejni uczniowie naszej szkoły zbierali monety w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, której organizatorem było Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Nasi wychowankowie po raz kolejny okazali swoja hojność i zebrali kwotę w wysokości 710,54 zł (siedemset dziesięć zł, 54/100). Akcję na terenie szkoły koordynowała Pani Agnieszka Kindlik wraz z Samorządem Uczniowskim. Za włożony trud i każdy grosik, w imieniu organizatorów, bardzo dziękujemy.

Zestawienie zbiórki:

Klasa

Zebrana kwota(zł)

0

11,58

1a

21,24

1b

14,08

2a

28,68

2b

75,98

3a

54,48

3b

34,76

4a

9,27

4b

24,58

5a

68,77

5b

110,60

6a

13,18

7a

56,44

7b

65,52

8a

82,14

8b

39,24