• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kolejne wyróżnienie dla Jakuba Szula!

„Sztuka jest po to, aby wyzwolić w nas, uruchomić pokłady przeżyć, które spowodują tęsknotę za pięknem człowieczym”.

Mieczysław Maliński

W dniu 13 maja 2022 roku na stronie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu opublikowano wyniki w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Obraz a słowo”. W tegorocznej edycji zmagań uczestnicy mieli za zadanie opisać obraz Włodzimierza Tetmajera „Obieranie ziemniaków”, znajdujący się w kolekcji bytomskiej placówki muzealnej. Na adres organizatora wpłynęło aż 220 prac z całej Polski. Jury w składzie: Iwona Mohl – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, dr hab. Anna Gomóła – prof. Uniwersytetu Śląskiego, Anna Rak – kierownik Działu Edukacji MGB, zgodnie podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom tegorocznej edycji, szczególnie w kategorii literackiej. Dlatego tym bardziej cieszy sukces Jakuba Szula z klasy 5b. Podopieczny Pana Waldemara Kilara zredagował mistrzowski opis dzieła sztuki młodopolskiego artysty, za który przyznano mu wyróżnienie honorowe. Wielkie brawa!