• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie „Patroni roku 2022”

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz pracować ani jednego dnia przez całe życie”.

Konfucjusz

W dniu 11 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rymanowie uroczyście podsumowano Konkurs pn. „Patroni roku 2022”. Inspiracją do zorganizowania ciekawych zmagań artystyczno – literackich było ustanowienie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza, Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz. W bieżącym roku obchodzimy bowiem 200. rocznicę urodzin oraz 140. rocznicę śmierci związanego z Podkarpaciem Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej, 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, autorki „Roty”, właścicielki dworku w Żarnowcu koło Krosna, który pisarka otrzymała w darze od narodu polskiego z okazji jubileuszu pracy twórczej, oraz 30. rocznicę śmierci himalaistki Wandy Rutkiewicz, pierwszej kobiety, która stanęła na szczycie K2 i pierwszej Europejki – zdobywczyni najwyższej góry świata Mount Everest.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w ramach dorocznej ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”, mającej na celu promocję czytelnictwa wśród szerokich kręgów społeczeństwa, organizowanej od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dodać trzeba, że konkurs, adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, rozlokowanych w gminie Rymanów, spotkał się z żywym zainteresowaniem uczniów. Uczestnicy z klas 1-3 mieli za zadanie przedstawić utwór Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” w formie historyjki obrazkowej. Natomiast uczniowie z klas 4-8 w niebanalnej formie komiksu prezentowali biografię Ignacego Łukasiewicza lub Wandy Rutkiewicz. Prace literacko – plastyczne zachwyciły jurorów pomysłowością w zakresie ujęcia tematu, estetyką wykonania oraz oryginalnością formy przekazu. W gronie laureatów znalazło się aż 9 wychowanków ze Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej. Oto lista nagrodzonych:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Miejsce

Imię i nazwisko nauczyciela opiekuna

Uczniowie klas 1-3

1.

Weronika Misiura

3b

2. miejsce

Monika Rygiel

2.

Przemysław Penar

3b

wyróżnienie

Monika Rygiel

3.

Urszula Niemczyk

3a

wyróżnienie

Urszula Koźma

4.

Martyna Smerecka

3a

wyróżnienie

Urszula Koźma

Uczniowie klas 4-8

5.

Jakub Szul

5a

1. miejsce

Waldemar Kilar

6.

Maja Penar

5a

wyróżnienie

Waldemar Kilar

7.

Kornelia Szybka

5a

wyróżnienie

Waldemar Kilar

8.

Patrycja Szybka

5a

wyróżnienie

Waldemar Kilar

9.

Anna Ziajka

5b

wyróżnienie

Waldemar Kilar

Gratulujemy sukcesów!