• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Urszula Rogula UKS Handball Posada Górna kapitanem reprezentacji Polski juniorek w meczach międzypaństwowych z Łotwą!

Reprezentacja Polski juniorek pokonała dwukrotnie Łotwę w meczach międzypaństwowych w Zakopanem. Podopieczne trenerki Edyty Suchy pewnie zwyciężyły 39:22 (22:12) w pierwszym meczu, który odbył się 17 grudnia 2021 roku oraz 33:17 (16:11) w drugim 19 grudnia 2021 roku.
Wychowanka trenera Grzegorza Argasińskiego Urszula Rogula rewelacyjnie spisała się jako kapitan reprezentacji Polski rzucają 11 bramek w obu spotkaniach i wraz z Oliwią Dorobą, która również rzuciła 11 bramek została najlepszą strzelczynią biało czerwonych. Zaznaczyć należ,y iż było to już 6 powołanie Uli w tym roku!
Zawodniczka UKS Handball Posada Górna i uczennica ZSP Posada Górna pisze piękną historię dla naszej szkoły i klubu! Brawo Ula! Trzymamy mocno kciuki za Tobą i reprezentacją Polski!