• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Świąteczne spotkania w klasach 1b i 3b

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, to czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości jest właśnie wigilia klasowa, to namiastka tej prawdziwej. W dniu 17 grudnia 2021 roku uczniowie klasy 1b i 3b zadbali o to, żeby była wyjątkowa. W sali udekorowanej pięknymi, świątecznymi ozdobami, w  magicznej atmosferze, poczuli klimat nadchodzących Świąt. Poza dzieleniem się opłatkiem, składaniem życzeń czy zajadaniem przysmaków, przed wigilią klasową uczniowie ozdobili pierniczki. W miłej, radosnej atmosferze, nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Spotkania takie, to także świetna okazja na zacieśnienia więzi z kolegami oraz z wychowawcą, na spędzenie czasu w miłej i serdecznej, niemal rodzinnej atmosferze. Trzecioklasiści otrzymali drobne upominki, przygotowane przez Panią Joannę Lorenc, której serdecznie dziękujemy.
Wesołych Świąt!

Monika Rygiel