• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z policjantem w klasach 0 - 3

W dniu 15 listopada 2021 roku gościliśmy w naszej szkole Pana policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Celem wizyty było przypomnienie najmłodszym uczniom zasad bezpieczeństwa obowiązujących każdego uczestnika ruchu drogowego. Pan policjant, posługując się wieloma przykładami z życia codziennego, objaśnił uczniom jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którędy powinniśmy poruszać się w przypadku braku chodnika oraz jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, zwłaszcza gdy przemieszczamy się po zmroku. Dzieci dowiedziały się również, jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują osoby poruszające się rowerem. Na zakończenie spotkania uczniowie, podsumowując zdobytą wiedzę, odpowiadali na pytania naszego gościa. Po tak ciekawych i pouczających zajęciach dzieci z pewnością wdrożą w życie wszystkie cenne rady oraz wskazówki. Dziękujemy!