• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Apel z okazji Święta Niepodległości

”Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród,
czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”.

Henryk Sienkiewicz

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne koncerty, happeningi, spektakle czy wystawy upamiętniające ważne dla Polaków wydarzenie.
10 listopada 2021 roku uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej postanowili godnie uczcić 103. rocznicę odzyskania niepodległości, wyrażając w ten sposób swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności naszego kraju.
W montażu słowno-muzycznym pt. „Polska Niepodległa” prowadzący uroczystość przypomnieli, iż data 11listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli narodowej Polska odzyskała upragnioną niepodległość, którą utraciła w wyniku zagrabienia jej ziem przez Rosję, Prusy i Austrię.

Kolejne rozbiory dokonane w latach 1772, 1793 i 1795 sprawiły, że nasz kraj zniknął z mapy Europy. Nasi rodacy nie poddali się i rozpoczęli nieustanne próby zmierzające do odzyskania wolności.
Utwory poetyckie, pięknie wyrecytowane przez ósmoklasistów, przeniosły słuchaczy pamięcią do wielkich wydarzeń z historii kraju i walki o jego suwerenność, która okupiona była krwią wielu żołnierzy i cywilów. Skłoniły również do refleksji i pozwoliły docenić to, że żyjemy w wolnej Polsce. A zagrane i zaśpiewane przez młodzież pieśni patriotyczne, które towarzyszyły walczącym w okopach i na froncie, uświadomiły, jak wielką rolę odgrywały w ich życiu. Zagrzewały do boju, dodawały otuchy, pozwalały przetrwać ciężkie chwile.
Powinniśmy uświadomić sobie, że tamte dni to „pożółkłe, ale bezcenne karty przeszłości pisanej sercem. Karty stare, ale żywe i nie można o nich zapomnieć, bo to one stworzyły dzisiejszą radość. Kolorem swych wspomnień zabarwiły teraźniejszość, odsłoniły słońce z chmur, zostawiły blask tamtych dni. Sprawiły, że Polska znów stała się Polską”.
Uczniów do występu przygotowali: Pani Maria Szczepaniak, Pani Ewelina Żukowska, Pan Artur Piotrowski. Oprawą muzyczną zajął się Pan Bogusław Malinowski, a plastyczną Pani Aneta Skóra.