• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Postaci z Bajek

Dawno, dawno temu….. A właściwie nie! Bo w piątek 5 listopada 2021 roku w naszej szkole świętowaliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. Na szkolnym korytarzu mogliśmy spotkać nie tylko Elsę, Spidermana czy Czerwonego Kapturka ale także wiele innych oryginalnych postaci. Wysiłki uczniów związane ze zorganizowaniem przebrania zostały docenione – stanowiły ochronę przed odpowiedzią ustną oraz gwarantowały słodki upominek. Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy. W pierwszym wytypowaliśmy zwycięskie klasy, w których liczba osób przebranych w stosunku do frekwencji tego dnia wynosiła 100%. Były to klasy: 1b i zerówka, 2b, 3a, 3b, 5b, 6a. Na długiej przerwie spotkaliśmy się na głównym holu, przy specjalnie przygotowanej bajkowej ściance aby wybrać najoryginalniejsze stroje. Klasy wybrały swoich przedstawicieli. Po krótkiej prezentacji uczestników, jury w składzie: Pani dyrektor Agnieszka Szul, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Julia Komborska oraz Pani Joanna Boczar wypełniły arkusze z punktami.

Po podliczeniu wyłoniliśmy zwycięzców – w klasach 1-3 zwyciężył Jan Śliwka z 2b przebrany za Harrego Pottera; natomiast w starszych klasach wygrał Miłosz Penar z klasy 7b przebrany za Boba Budowniczego. Poniżej przedstawiamy wytypowanych przedstawicieli klas:

 • klasa 0: Dominik Inglot,
 • klasa 1a: Natalia Buczek,
 • klasa 1b: Adam Ostrowski,
 • klasa 2a: Nikola Gutkowska,
 • klasa 2b: Jan Śliwka,
 • klasa 3b: Agata Szepieniec,
 • klasa 4b: Oliwia Urbanik,
 • klasa 5a: Julia Deptuch,
 • klasa 5b: Maja Lorenc,
 • klasa 6a: Miłosz Kielar,
 • klasa 7a: Szymon Bałuka,
 • klasa 7b: Miłosz Penar,
 • klasa 8a: Artur Materniak,
 • klasa 8b: Zuzanna Kilar.

Wszyscy uczniowie reprezentujący swoje klasy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla zwycięzców zaś, czekały nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetną zabawę! Miło było się przenieść w bajkowy świat i odmienić nieco naszą szkolną codzienność.

Samorząd Uczniowski