• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ogłoszenie

Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej zaprasza uczniów na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Msza święta odbędzie się dnia 1 września o godzinie 8.00 w kościele w Rymanowie Zdroju. Następnie, o godzinie 9.30, uczniowie spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych:

 • klasa 2a – sala nr 8,
 • klasa 2b – sala nr 9,
 • klasa 3a – sala nr 17,
 • klasa 3b – sala nr 19,
 • klasa 4a – sala nr 6,
 • klasa 4b – sala nr 1,
 • klasa 5a – sala nr 12,
 • klasa 5b – sala nr 23,
 • klasa 6a – sala nr 20,
 • klasa 7a – sala nr 25,
 • klasa 7b – sala nr 5,
 • klasa 8a – sala nr 15,
 • klasa 8b – sala nr 14.

Spotkanie dla dzieci z zerówki i pierwszoklasistów oraz ich rodziców odbędzie się w sali gimnastycznej.