• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ranking klas

„Nauka to pokarm dla rozumu”.

Lew Tołstoj

W dniu 21 czerwca 2021 roku w wyniku klasyfikacji uczniów poznaliśmy ranking klas pod względem osiąganych wyników w nauce. W zestawieniu uwzględniono dziewięć oddziałów: od klas czwartych po klasy ósme. Najwyższy wynik osiągnęli czwartoklasiści z oddziału A. Średni wynik tej klasy 5,12 budzi uznany podziw i rodzi nadzieję na sukcesy w przyszłości. Dodajmy, że na podium znalazły się trzy zespoły klasowe, które uzyskały średni wynik wyższy niż 4,75, gwarantujący indywidualnie świadectwo z wyróżnieniem na zakończenie roku szkolnego. Gratulujemy sukcesów!

 

Lp.

Oddział

Średnia klasy

1.

4a

5,12

2.

6a

4,92

3.

4b

4,91

4.

5a

4,67

5.

8a

4,51

6.

6b

4,44

7.

8b

4,24

8.

7b

4,13

9.

7a

4,09