• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu

2 kwietnia ustanowiony przez ONZ Światowym Dniem Świadomości Autyzmu rozpoczął wśród uczniów ZSP w Milczy, SP w Klimkówce, SP w Sieniawie, SP w Posadzie Górnej, SP w Króliku Polskim, ZSP w Rymanowie oraz SP we Wróbliku Szlacheckim działania związane z wyrażeniem jedności z osobami ze spektrum autyzmu.
Autyzm nie jest chorobą. To nieco inne odczuwanie i postrzeganie świata. Osoby z autyzmem żyją obok nas. To nasi koledzy i koleżanki. Spotykamy się z nimi w sklepie, w szkole, na ulicy. Mijamy się nie rozumiejąc często swoich wzajemnych zachowań. Zbyt mała wiedza na temat autyzmu, często jest powodem ignorancji czy wydawania sądów oceniających na temat osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i Zespołem Aspergera.

Celem akcji „A jak autyzm” było wyrażenie tolerancji i solidarności wobec osób z autyzmem. Zarówno uczniowie, jak i kadra pedagogiczna przystąpili do niej z otwartym sercem. Nadsyłali zdjęcia z niebieskim serduszkiem, zdjęcia dłoni z wypisaną na nich literą A lub malowali je na niebiesko. Niektórzy nagrali swoje krótkie wypowiedzi na temat tego jak rozumieją autyzm.
Otrzymane zdjęcia i filmy są dowodem naszej akceptacji i tolerancji dla osób z autyzmem.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.
Pamiętajmy, że razem możemy więcej.

Katarzyna Szepieniec
Sylwia Piwowar

Relacja z całej akcji znajduję się TUTAJ.
Nauczycieli, którzy dołączyli do akcji A jak autyzm, można zobaczyć TUTAJ.