• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

„Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe,
do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach”.

Stanisław Lem

Dnia 25 marca 2021 roku, pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna, odbył się VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. W tym roku konkurs przeprowadzono w formie zdalnej i miał on charakter grupowy. Do zmagań przystąpiły 22 drużyny ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Buczek, Mikołaj Kuzak i Patryk Krukar (kl. 8b).
Konkurs składał się z dwóch części. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań z wiedzy technicznej, natomiast część druga na wykonaniu 5 zadań na podstawie ciekawych materiałów filmowych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Rywalizacja trwała ponad dwie godziny. Uczestnikom podobała się forma konkursu oraz zakres sprawdzanej wiedzy i umiejętności. Pojawiły się zadania praktyczne, w których należało wykorzystać nie tylko wiadomości zdobyte w szkole, a przede wszystkim z życia codziennego. Tematyka obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu motoryzacji, techniki, nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Głównym celem konkursu jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu nowoczesnych technologii, innowacyjnej gospodarki, techniki i motoryzacji jak również propagowanie kształcenia zawodowego. Warto dodać, że konkurs znajduje się na liście konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.
Relacja z konkursu dostępna jest TUTAJ.