• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Juniorki młodsze Handball Posada Górna mistrzem województwa podkarpackiego 2021!

„Dzięki talentowi możesz wygrywać spotkania, ale to inteligencja i gra zespołowa sprawia, że wygrywa się mistrzostwa”.

Michael Jordan

14. raz w historii klubu i szkoły szczypiornistki zostały mistrzyniami województwa! W piątek 19 marca 2021 roku rozegrany został turniej o mistrzostwo województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Ligi Juniorek Młodszych. Zawodniczki trenera Grzegorza Argasińskiego rywalizowały z SPR JKS Jarosław oraz SPR Handball V LO Rzeszów.
W pierwszym meczu pewnie zwyciężyły SPR Handball V LO Rzeszów 20:10 (10:4), natomiast w drugim pokonały SPR JKS Jarosław 11:9 (5:2). Zajęły 1. miejsce zdobywając złote medale i mistrzostwo województwa podkarpackiego, uzyskując tym samym awans do 1/16 Mistrzostw Polski! (Trzeci rok z rzędu złote medale w kategorii juniorka młodsza 2019, 2020, 2021).

2. miejsce i srebrne medale przypadły drużynie trenera Jakuba Bobera SPR Handball V LO Rzeszów, która pokonała SPR JKS Jarosław 20:15 (8:7), uzyskując również awans do 1/16 Mistrzostw Polski! Brązowe medale zdobył zespół trenerki Marzanny Ulmy SPR JKS Jarosław.
Skład złotych medalistek SPR Handball Posada Górna: Julia Szul - kapitan, Judyta Bolanowska, Katarzyna Kluska, Diana Kolanko, Katarzyna Penar, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Aleksandra Rygiel, Laura Węglowska, Jadwiga Władyka. Trener: Grzegorz Argasiński.
Do zespołu dołączy również nasza Ula Rogula, która jest reprezentantką Polski i na co dzień występuje w I ligowym SMS Płock!
Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Judyta Bolanowska 11, Julia Szul 7, Katarzyna Kluska 8.
Gratulacje dla zespołu i trenera!