• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zajęcia online z chorwackimi uczniami!

„Znajomość języków jest bramą do wiedzy”.

Roger Bacon

W ramach oderwania od codziennych zajęć zdalnych, uczniowie klasy 7b, w ubiegły piątek (19 marca) wzięli udział w lekcji kulturowej z uczniami z Chorwacji. Głównym celem tego spotkania było przybliżenie kultury tego kraju oraz rozwijanie kompetencji językowych. Lekcja rozpoczęła się od ciepłego przywitania oraz przedstawienia się wszystkich uczniów biorących udział w zajęciach.
Następnie uczniowie naszej szkoły, w przygotowanej przez siebie prezentacji, przedstawili Chorwatom cenne informacje o naszym kraju, przypominając naszą historię, najpiękniejsze miejsca w Polsce, tradycyjną polską kuchnię oraz naszą najbliższą okolicę. Przygotowaliśmy również łamańce językowe, z którymi uczniowie tamtejszej szkoły, ku naszemu zaskoczeniu, poradzili sobie znakomicie.

Następnie uczniowie chorwackiej szkoły dostarczyli nam wiele cennych informacji dotyczących geografii Chorwacji, języka, zwyczajów, przysmaków, zabytków oraz sportu, który odgrywa w ich życiu bardzo dużą rolę.
Dzięki obecnym możliwościom technologicznym, mamy możliwość promowania i dzielenia się tym co najpiękniejsze w naszym kraju, a także szlifować umiejętności językowe, które pozwalają nam otwierać się na świat oraz poszerzać nasze horyzonty.
Pomysłodawcą spotkania była nasza anglistka – Pani Ewelina Żukowska. Gratulujemy pomysłu i udanej lekcji.