• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Udział uczniów edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym

W dniu 11 marca 2021 roku dwudziestu dwóch uczniów edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły - jedenastu z klasy 2a, trzech z klasy 3a oraz ośmiu z klasy 3b - uczestniczyło w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego - Alfik Humanistyczny. Konkurs organizowany jest corocznie w ramach Programu Edukacyjnego - Łowimy Talenty.
Głównym jego celem jest: odkrywanie i promowanie talentów humanistycznych dzieci i młodzieży, popularyzacja literatury, kultury i sztuki języka ojczystego oraz rozwijanie zainteresowań dzieci. Test zawierał 30 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu literatury, gramatyki oraz wiedzy ogólnej. Wymagał od uczestników umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem, samodzielności, logicznego myślenia, analizowania, kojarzenia faktów oraz wyciągania wniosków.

Na jego rozwiązanie uczestnicy otrzymali 45 minut. Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Dzieci rozwiązywały zadania pod czujnym okiem Szkolnej Komisji Konkursowej. Podsumowanie zawodów nastąpi na początku czerwca.
Wszystkim życzymy dobrych wyników.
Uczniów do konkursu przygotowywały: Magdalena Kasperkowicz, Urszula Koźma i Maria Niemczyk.