• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień Kobiet w klasie 4b

„To ona przywraca powietrzu barwę i ustanawia ład.
To dzięki niej z popiołów, zgliszcz i mgły wstaje świt.
To dzięki niej trwa miłość.
To ona trzyma nas na ziemi i wznosi do nieba”.

Edward Stachura

W dniu 8 marca 2021 roku chłopcy z klasy 4b pod opieką dwu mam: Pani Anny Jakieły i Pani Barbary Hanus odwiedzili domy swych koleżanek, ażeby złożyć im najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Stosując się do obostrzeń sanitarnych, mimo pewnych utrudnień w pandemicznych czasach, postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień. Każda z uczennic została obdarowana ciekawym obrazem, wykonanym z suszonych kwiatów i ziół według autorskiej kompozycji cenionej artystki plastyczki, ilustratorki książek dla dzieci Kamili Pawłuckiej – Góreckiej. Całość dopełniły słodycze. Chłopcy złożyli dziewczętom okazjonalne życzenia, dziękując za szlachetność serca, za wrażliwość i dawanie dobrego przykładu. Zapraszamy do galerii zdjęć.