• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozrywki zimowe klasy 2a

Zima w tym roku urzeka wszystkich swoim pięknem. Uczniowie klasy 2a często zachwycali się jej urokami. Zajęcia w terenie były dla nich magiczną przygodą. Zaciszny ogród szkolny zmieniał się w bajkową krainę. Tam odbywały się bitwy na śnieżki, powstawały fortece, śniegowe tunele, orzełki i aniołki oraz sympatyczne bałwanki. Ogromną radość sprawiły dzieciom zjazdy na sankach z pobliskiej górki oraz wyścigi zaprzęgów. Wspólne wędrówki po naszej miejscowości stały się doskonałą okazją do podziwiania zimowego krajobrazu.
Drugoklasiści pamiętali też o skrzydlatych przyjaciołach. Przed budynkiem szkoły zawiesili karmniki obfitujące w różnorodne przysmaki.
Zimowe rozrywki dostarczyły dzieciom dużo uśmiechu i niepowtarzalnych wrażeń. Uczniowie zrozumieli też, jak ważne dla zdrowia jest bezpieczeństwo, hartowanie organizmu oraz przebywanie na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody.

wychowawczyni Urszula Koźma