• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nasze absolwentki w radiu!

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Ludwig Wittgenstein

W dniu 8 stycznia 2021 roku w Studiu Świętego Jana z Dukli w Archidiecezjalnym Radiu „Fara” w Krośnie gościły nasze absolwentki: Aleksandra Hanus i Emilia Mazurek. Były one rozmówczyniami księdza Piotra Sękowskiego, gospodarza cyklicznej audycji „Radiowe Forum Młodych”. Chwytliwy tytuł audycji „Młodzież o mówieniu językami” dotyczył nauki języków obcych oraz poprawnego posługiwania się polszczyzną. Miło nam poinformować, że Aleksandra i Emilia, które debiutowały w radiu, wypadły bardzo dobrze i w bardzo ciepłych słowach wypowiadały się o swych doświadczeniach z zakresu nauki języka polskiego oraz języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej. To dla kadry pedagogicznej powód do satysfakcji i dumy. Audycja stała się również okazją, aby odwołać się do prologu Ewangelii św. Jana, który ukazuje nam Jezusa Chrystusa przychodzącego do nas jako Słowo.

Bóg jest Słowem, które stało się Ciałem. Słowo Boga jest kluczem do właściwej interpretacji naszego życia. Nasza mowa i wypowiadane przez nas słowa pochodzą od Boga i są jego darem, dlatego należy dbać o to, co i jak wypowiadamy – ta puenta wywiadu powinna być dla nas wszystkich inspiracją. Zachęcamy do wysłuchania audycji, która dostępna jest TUTAJ.