• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

VI Konkurs Piosenki religijnej

Dnia 26.10.2007 Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym zorganizował VI Konkurs Piosenki Religijnej. Wśród ponad 200 uczestników los uśmiechnął się do uczniów naszej szkoły, którzy zapragnęli śpiewać chwałę Bogu i wykorzystać własne talenty. Atmosfera konkursu była pełna radości, pokory, cierpliwości w oczekiwaniu na finał.
Nagrodę główną w kategorii II-solistów otrzymała Marta Sołtysik kl. IV a,
Nagrodę główną w kategorii III-zespoły - zespół "Wezwani" -uczniowie kl. I i II gimnazjum
Nagrodę Przewodniczącego Jury - schola - uczniowie kl. VI a i VI b