• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Niezapomniana wycieczka do Wrocławia

W dniach 29-31 maja br. uczniowie klas IIa i IIb gimnazjum pod opieką Pań: Agnieszki Kwolek - Śliwki, Iwony Kuci, Edyty Krukar oraz Pana Waldemara Kilara wzięli udział w wycieczce do stolicy Dolnego Śląska.
Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i wzruszeń o zabarwieniu intelektualnym. Dość powiedzieć, że zwiedziliśmy po drodze piękny zamek w Pieskowej Skale, posiadający bogate zbiory sztuki europejskiej. We Wrocławiu natomiast mogliśmy podziwiać piękne japońskie ogrody, oddane do użytku tuż przed powodzią tysiąclecia w roku 1997, zainteresowanie wzbudziła bryła Hali Stulecia, wzniesionej z okazji setnej rocznicy bitwy pod Lipskiem, miejsce rozgrywanego właśnie turnieju kwalifikacyjnego piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Powszechny zachwyt wzbudził wrocławski Rynek, piękne fasady kamienic oraz posadowiony w samym centrum placu Ratusz, siedziba rajców miejskich.

W swej pieszej wędrówce po Starówce dotarliśmy na Plac Solny. Wędrując wzdłuż Odry, mogliśmy podziwiać monumentalny Uniwersytet Wrocławski, który może się poszczycić związkami z aż 9 noblistami, wstąpiliśmy do Ossolineum, w którego zbiorach przechowywane są cenne manuskrypty i starodruki, m.in. rękopis "Pana Tadeusza", wreszcie - dotarliśmy na Ostrów Tumski, do najstarszej części miasta. Tam mogliśmy nacieszyć oko pięknymi roślinami w Ogrodzie Botanicznym, z wieży katedry oglądaliśmy panoramę miasta, które ma ponad 100 mostów.
W rotundzie obejrzeliśmy słynną "Panoramę racławicką", malowidło autorstwa Wojciecha Kossaka i Jana Styki, przedstawiające zwycięską bitwę kosynierów pod wodzą Tadeusza Kościuszki nad Moskalami. Sporą dawkę przeżyć natury intelektualnej i emocjonalnej dostarczyły zbiory sztuki zgromadzone w Muzeum Narodowym, gdzie oglądaliśmy płótna m.in. Jana Matejki, Wojciecha Gersona, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego.
Wycieczkę zwieńczyło spotkanie ze scrabblistami w Zabrzu podczas Mistrzostw Górnego Śląska. Wyjazd był bardzo udany, gdyż pogoda dopisała. Mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać historię Dolnego Śląska i zobaczyć wspaniałe zabytki Wrocławia.

zdjęcia