• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Leśny Dzień Dziecka

Po raz czwarty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" goszczono młodzież z okazji "Leśnego Dnia Dziecka". Jest to cykliczna impreza, organizowana przez Nadleśnictwo Rymanów. W tym szczególnym dniu przyjmowano wielu znakomitych gości: przedstawicieli Dyrektora RDLP w Krośnie, samorządów gminnych z Zarszyna i Rymanowa, Zespołu Parków Krajobrazowych, Zootechnicznego Zakładu Hodowlanego, Straży Granicznej, Kuratorium , leśników , a wśród nich reprezentantów szkół z: Milczy, Odrzechowej, Rymanowa, Posady Górnej, Wróblika Królewskiego, Jaślisk, Klimkówki, Zarszyna, Bzianki, Sieniawy, Królika Polskiego, Beska, Głębokiego, Pielni, Wisłoka Wielkiego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rymanowa. Ponad setka młodzieży znajdowała się pod troskliwą opieką nauczycieli i leśników. Dzięki pracy wykonanej przez uczniów z Zespołu Szkół z Królika Polskiego (pod kierownictwem: Pani Dyrektor Marty Kogut i Pani Edyty Rysz), dzieci mogły zobaczyć "leśny" program artystyczny. Występy młodych artystów, którym przyświecało hasło: "Świat się śmieje", zostały nagrodzone burzą braw. Rozbawił on publiczność, ale także niósł głębokie przesłanie o konieczności ochrony przyrody. Spotkanie było okazją do ogłoszenia wyników konkursu plastycznego pt. "Wspomnienie z leśnej wycieczki". Ogłoszony przez Nadleśnictwo Rymanów, cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, a świadczyła o tym ilość nadesłanych prac.

Komisji konkursowej, po burzliwych obradach, udało się wyłonić laureatów, a uroczysty leśny "Dzień dziecka" był okazją do wręczenia im nagród ufundowanych przez Nadleśnictwo Rymanów i RDLP Krosno.
Także na ten dzień został wyznaczony termin uroczystego otwarcia wystawy pt. "Skarby Ziemi", eksponowane na niej skały i minerały pochodzą ze zbiorów Pana Piotra Ciska. Jednak przebojem rymanowskiego "Dnia Dziecka" były przejażdżki konne, zorganizowany przy współudziale Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej. Młodzież niejednokrotnie pierwszy raz w życiu, miały możliwość dosiadać koni huculskich. Te niepozorne rumaki, z racji swojego łagodnego charakteru wyjątkowo nadają się do takich "dziecięcych minirajdów konnych". Na roześmiane, ale głodne dzieci czekało ognisko i poczęstunek. Szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci zostały przez leśników odwiezione do oczekujących na swoje pociechy rodziców.
(na podstawie tekstu Macieja Szpiecha)