• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki z Podkarpacia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Katowicach

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Jest imprezą cykliczną, organizowaną od 1995 roku w trzech kategoriach: sportach letnich i halowych, umysłowych (brydż, szachy, warcaby) i zimowych. W lipcu w Katowicach odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży z udziałem piłkarek ręcznych z Posady Górnej. Już samo uczestnictwo w tak prestiżowych rozgrywkach należy uznać na ogromne wyróżnienie.
W turnieju wzięły udział zespoły z 16 województw, reprezentowane przez najlepsze zawodniczki powołane do kadr wojewódzkich z roczników 2003 i 2004 roku, wywodzące się z najlepszych klubów w sezonie 2017/2018. Zawody rozgrywano w początkowej fazie systemem grupowym, a następnie pucharowym. Czas meczu 2 x 20 minut.

Do drużyny z Podkarpacia powołano aż 10 zawodniczek z UKS Handball Posada Górna. Były to: Nikolina Samborska – kapitan drużyny, Antonina Szczęsna, Natalia Józefczyk, Maria Przybyła, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Julia Krupianik, Katarzyna Kluska, Izabella Rodzinka, Maria Różowicz. Pierwszym trenerem drużyny Podkarpacia został Grzegorz Argasiński – Handball Posada Górna, a asystentem Marzanna Ulma – JKS Jarosław.
W pierwszym meczu drużyna z Podkarpacia nie sprostała aktualnym mistrzyniom Polski, które tworzyły zespół z województwa świętokrzyskiego. Kolejny mecz to pewne zwycięstwo nad drużyną z Podlasia 29:12. O awansie do najlepszej ósemki turnieju zadecydował mecz z ubiegłorocznymi mistrzyniami Polski – drużyną z Wielkopolski, zakończony nieznaczną porażką 23:18. Dodać trzeba, że do przerwy remis był remis 9:9, a o ostatecznym wyniku zadecydowało ostatnie 5 minut świetnej gry rywalek. Na uwagę zasługuje fakt, iż drużyna prawie cały mecz grała bez dwóch najlepszych zawodniczek: Nikoliny Samborskiej (znalazła się w czołówce najlepszych strzelców turnieju) i Wiktorii Wilczak, które odniosły kontuzje na samym początku pojedynku o awans.
Ostatecznie drużyna z Podkarpacia zajęła wysokie 9. miejsce. Jest to drugi w historii podkarpackiej kobiecej piłki ręcznej wynik. Wcześniej w 2016 roku drużyna prowadzona przez trenerów Halinę Puzio i Grzegorza Argasińskiego zajęła 8. miejsce. Honorowym gościem podczas olimpiady był światowej sławy piłkarz ręczny Sławomir Szmal.
Uczestnictwo w OOM było dla młodych zawodniczek nie tylko wielkim wyróżnieniem. Z determinacją walczyły na boisku, oddając serce w grze obronnej i ataku. Uzmysłowiły sobie, że są blisko polskiej czołówki i że dzięki pracy, waleczności i uporowi mogą wiele osiągnąć. Ta myśl niech stanie się dla nich inspiracją do ciężkiej pracy, która zaowocuje – miejmy nadzieję – doskonałymi wynikami w przyszłości. Do zobaczenia za rok!