• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wakacje z piłką ręczną w Posadzie Górnej

Czas wolny od nauki szkolnej bardzo pożytecznie upłynął młodym zawodniczkom trenującym piłkę ręczną w Posadzie Górnej. Był to okres nie tylko wytężonego treningu przygotowawczego do kolejnego sezonu, ale także czas wspaniałej przygody i niezapomnianych spotkań z wybitnymi piłkarzami ręcznymi.
Na zaproszenie trenera Grzegorza Argasińskiego w ramach współpracy klubów KS Handball Posada Górna i pierwszoligowego zespołu TS MKS San Jarosław trening z grupą młodziczek i juniorki młodszej poprowadził gwiazdor piłki ręcznej Michał Kubisztal. Przypomnijmy, że Michał Kubisztal to czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy, zdobywca ponad 2 tys. bramek strzelonych w polskiej superlidze, dwukrotny uczestnik mistrzostw świata (2003 i 2013) oraz mistrzostw Europy (2014), lewy rozgrywający SPR PWSZ Tarnów, wreszcie – założyciel drużyny z Jarosławia.

Trener Kubisztal poprowadził bardzo ciekawe zajęcia. Z niemałym zainteresowaniem obserwował poczynania na parkiecie dziewcząt z Posady Górnej, które mogą w niedalekiej przyszłości zasilić jego zespół. Dla młodych sportsmenek z kolei otworzyła się niepowtarzalna szansa uczenia się od najlepszych.
Była to kolejna wizyta gwiazdy piłki ręcznej w Posadzie Górnej i na pewno nie ostatnia, co wielokrotnie podkreślano podczas treningu. W Posadzie Górnej na co dzień działa Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej – jeden z dwóch w województwie podkarpackim, szkolący dziewczęta rocznika gimnazjalnego, prowadzony przez trenera Grzegorza Argasińskiego.
Na zakończenie wizyty drużyna wraz z trenerem została zaproszona na mecz ligowy do Jarosławia oraz otrzymała pamiątkowe autografy. Dla uczestników spotkanie było niezwykle cenne i owocne w nowe doświadczenia.