• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Z wizytą w Hucie Szkła Artystycznego „Sabina”

Dnia 19 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią udali się do Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. Naszym przewodnikiem po Hucie był Pan Henryk Rysz – właściciel firmy. Huta powstała w 1996 i początkowo była niewielkim Studiem Szkła jednak jej rosnąca popularność była powodem rozbudowy zakładu i zwiększenia produkcji. Pierwotny pomysł tworzenia wyrobów artystycznych jest kontynuowany przez Pana Henryka Rysza. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na hali produkcyjnej, gdzie hutnicy tworzą swoje wyroby. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie mistrza szkła, który z ogromną precyzją wyczarował dla nas kilka szklanych zwierząt. Dodatkową atrakcją były „mini warsztaty” z hutnictwa – Magda Penar oraz Rafał Nowak stworzyli szklane dzieła sztuki po raz pierwszy w życiu. Po emocjonującym pobycie w pobliżu pieców hutniczych udaliśmy się do galerii prezentującej kolekcję autorskich, unikatowych wyrobów artystycznych o szerokiej gamie kolorów i wzorów – od najprostszych w technice wykonania po bardzo pracochłonne, ekskluzywne eksponaty. Wizyta w Hucie „Sabina” była niezapomnianą lekcją sztuki oraz przedsiębiorczości.