• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Znamy laureatów Medalu im. Anny z Działyńskich Potockiej

„Sapere aude”.
„Miej odwagę być mądrym”.

Horacy

W dniu 18 czerwca 2018 roku na posiedzeniu Rady Pedagogicznej zatwierdzono ostateczną listę uczniów nominowanych do najwyższego odznaczenia, przyznawanego w naszej szkole. Przypomnijmy, że laureatami Medalu „Sapere aude” im. Anny z Działyńskich Potockiej, przyznawanego od 2011 roku, zostają absolwenci, którzy swoimi sukcesami rozsławiają imię szkoły. W bieżącym roku szkolnym tym wyróżnieniem uhonorowano 10 uczniów. Oto oni:

 • Karol Jurasz – dwukrotny laureat i finalista Konkursu Polonistycznego, laureat i finalista Konkursu Matematycznego, laureat Konkursu Wiedzy Technicznej,
 • Jan Jurasz – laureat Konkursu Informatycznego, laureat Konkursu Wiedzy Technicznej, dwukrotny finalista Konkursu Polonistycznego, finalista Konkursu Języka Angielskiego, finalista Konkursu Matematycznego, finalista Konkursu Fizycznego,
 • Martyna Jasina – dwukrotna finalistka Konkursu Polonistycznego i finalistka Konkursu Chemicznego,
 • Anna Kuszel – laureatka Konkursu Polonistycznego,
 • Karolina Rygiel – laureatka Konkursu Polonistycznego,
 • Marcelina Hanus – finalistka Konkursu Polonistycznego,
 • Julia Bolanowska – mistrzyni i wicemistrzyni województwa podkarpackiego w piłce ręcznej, reprezentantka województwa na Mistrzostwach Polski,
 • Izabela Dudek – mistrzyni i wicemistrzyni województwa podkarpackiego w piłce ręcznej, reprezentantka województwa na Mistrzostwach Polski,
 • Nikola Zięba – mistrzyni i wicemistrzyni województwa podkarpackiego w piłce ręcznej, reprezentantka naszego województwa na Mistrzostwach Polski,
 • Oliwia Staroń – mistrzyni i wicemistrzyni województwa podkarpackiego w piłce ręcznej, reprezentantka województwa na Mistrzostwach Polski.