1. miejsce w Maratonie Matematycznym po angielsku!

„Matematyka jest miarą wszystkiego”.

Arystoteles

Dnia 30 maja 2018 roku w Sokołowie Małopolskim odbył się wojewódzki konkurs Mathematical Marathon – Maraton Matematyczny po angielsku. Do konkursowych zmagań zaproszono trzyosobowe zespoły z gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Jurasz (IIIa), Jan Jurasz (IIIa) i Filip Cisek (IIb). Aby odważyć się wziąć udział w tych zawodach, trzeba być przede wszystkim świetnym matematykiem oraz bardzo dobrze znać język angielski. Konkurs wymaga od uczniów logicznego myślenia, a także uczy pracy zespołowej. Na początku każda z drużyn w czasie 90 minut musi zmierzyć się z zestawem zadań napisanych w języku angielskim. W drugiej części liczy się pomysłowość i refleks. Uczestnicy rozwiązują zadania otwarte, krzyżówki, rebusy, sudoku, wordsearch, multiple choice itp. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w obu częściach i wywalczyli zaszczytne 1. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że pokonali reprezentantów gimnazjów dwujęzycznych. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała Pani Edyta Krukar. Gratulujemy sukcesu!