• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

1. miejsce w Maratonie Matematycznym po angielsku!

„Matematyka jest miarą wszystkiego”.

Arystoteles

Dnia 30 maja 2018 roku w Sokołowie Małopolskim odbył się wojewódzki konkurs Mathematical Marathon – Maraton Matematyczny po angielsku. Do konkursowych zmagań zaproszono trzyosobowe zespoły z gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Jurasz (IIIa), Jan Jurasz (IIIa) i Filip Cisek (IIb). Aby odważyć się wziąć udział w tych zawodach, trzeba być przede wszystkim świetnym matematykiem oraz bardzo dobrze znać język angielski. Konkurs wymaga od uczniów logicznego myślenia, a także uczy pracy zespołowej. Na początku każda z drużyn w czasie 90 minut musi zmierzyć się z zestawem zadań napisanych w języku angielskim. W drugiej części liczy się pomysłowość i refleks. Uczestnicy rozwiązują zadania otwarte, krzyżówki, rebusy, sudoku, wordsearch, multiple choice itp. Uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni w obu częściach i wywalczyli zaszczytne 1. miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że pokonali reprezentantów gimnazjów dwujęzycznych. Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała Pani Edyta Krukar. Gratulujemy sukcesu!